Moneta vyplatí dividendu necelou desetikorunu na akcii, bance klesl zisk | E15.cz

Moneta vyplatí dividendu necelou desetikorunu na akcii, bance klesl zisk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Moneta Money Bank vyplatí za loňský rok dividendu přes pět miliard korun, což je 9,80 koruny na akcii před zdaněním. 

O výsledcích valné hromady banky informovala mluvčí banky Lucie Leixnerová. Moneta, která do loňského května působila pod názvem GE Money Bank, vyplácí dividendu akcionářům od vstupu na pražskou burzu poprvé.

Moneta Money Bank loni vykázala neauditovaný čistý zisk 4,05 miliardy korun, o rok dřív měla upravený čistý zisk 4,51 miliardy korun. V řádné individuální závěrce ovšem vyčíslila čistý zisk na 7,3 miliardy korun, údaj pozitivně ovlivnily dividendy vyplacené dceřinými společnostmi v návaznosti na změny v jejich kapitálové struktuře.

Rozhodným dnem pro uplatnění práva na dividendu je letošní 13. duben. Dividenda bude splatná 26. června, vyplacena bude prostřednictvím Komerční banky. Hlavními akcionáři banky jsou zahraniční právnické společnosti, podle loňské výroční zprávy banky drží 94,3 procenta akcií. České právnické osoby drží 2,4 procenta a fyzické osoby 3,3 procenta akcií banky.

General Electric prodala veškeré své akcie v Moneta Money Bank loni na podzim a nyní se zaměřuje primárně na průmyslovou činnost. Dokončení oddělení od skupiny GE banka očekává v letošním roce. Moneta Money Bank má asi milion klientů. Služby poskytuje ve 232 pobočkách.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah