O Commerzbank má zájem finanční skupina ING, tvrdí německý list

Commerzbank

Commerzbank Zdroj: profimedia.cz

Commerzbank
Commerzbank
3
Fotogalerie

Největší nizozemská finanční skupina ING projevila zájem o převzetí druhé největší německé banky Commerzbank. S odvoláním na své zdroje to dnes uvedl server německého listu Manager Magazin. ING a Commerzbank odmítly tyto informace komentovat. Commerzbank už v březnu potvrdila, že jedná o případném spojení s větším domácím konkurentem Deutsche Bank.

Šéf ING Ralph Hamers podle listu v souvislosti s tímto zájmem požádal o jednání s šéfem Commerzbank Martinem Zielkem i s německou vládou, která je se zhruba 15procentním podílem největším akcionářem Commerzbank. Zielke prý sice zahájení oficiálních rozhovorů odmítl, kontakt však zcela neukončil.

List Financial Times (FT) na začátku tohoto měsíce napsal, že italská bankovní skupina UniCredit připravuje nabídku na převzetí kontrolního podílu v Commerzbank. Podle zdrojů listu by pak UniCredit sloučila Commerzbank s německou HypoVereinsbank, kterou už vlastní.

Případné spojení Deutsche Bank a Commerzbank vyvolalo v Německu obavy o pracovní místa. ING podle Manager Magazin slibuje, že její převzetí Commerzbank by vedlo ke zrušení méně pracovních míst, než kdyby firmu převzala Deutsche Bank.

Commerzbank působí od roku 1992 také na českém trhu, kde se zaměřuje hlavně na velké a střední podniky. V roce 2007 zahájila v České republice provoz její nízkonákladová pobočka mBank.