O Sazku budou PPF s KKCG usilovat společně, zájem má i Synot | e15.cz

O Sazku budou PPF s KKCG usilovat společně, zájem má i Synot

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Závaznou přihlášku do výběrového řízení na koupi loterijní společnosti Sazka podala společně skupina PPF se skupinou KKCG. Závazně se přihlásil také Synot Holding. Na dotaz to uvedly samotné firmy. Termín pro podání přihlášek skončil dnes v 18 hodin. Zájemci, kteří složili do tohoto data u J&T Banky půlmiliardovou jistinu, získají podrobnou dokumentaci k prodávanému podniku. Mluvčí insolvenčního správce Sazky Lenka Tichá řekla, že počet uchazečů o firmu se zatím nebude zveřejňovat.

Sazka je od konce května v konkurzu. Insolvenční správce Sazky Josef Cupka výběrové řízení na prodej Sazky vyhlásil 19. srpna. Základní informační memorandum ohledně loterijní společnosti Sazka si v rámci výběrového řízení vyžádalo a obdrželo více než 15 subjektů. Tyto subjekty tak podle Tiché daly jednoznačně najevo svůj zájem se tendru zúčastnit.

V souladu s pravidly výběrového řízení podaly skupiny KKCG a PPF závaznou přihlášku do výběrového řízení na prodej Sazky prostřednictvím společnosti, ve které mají rovný podíl, řekl mluvčí PPF Alexej Bechtin.

„Synot Holding se uchází o Sazku, a proto podal svou přihlášku do výběrového řížení na její prodej. Současně splnil všechny podmínky stanovené insolvenčním správcem Josefem Cupkou, které jsou nezbytné pro právoplatnou účast v tomto tendru,“ uvedla mluvčí Synotu Magda Pekařová.

Penta a E-Invest se tendru neúčastní, zájem ale mají

Finanční skupina Penta i společnost E-Invest ve čtvrtek potvrdily, že se výběrového řízení na prodej Sazky nezúčastní, protože jej považují za zmanipulované a netransparentní. O Sazku ale mají zájem a své nabídky podají zvlášť a kupní cenu složí u Komerční banky. Cupka ale řekl, že nebude moci brát na zřetel žádnou nabídku činěnou mimo výběrové řízení, neboť její předkladatel by tím získal neoprávněnou výhodu.

Poslední možnost předložit svoji nabídku a složit celou kupní cenu na speciálně založený účet pro tyto účely mají zájemci 23. září. Obálky s nabídkami insolvenční správce otevře za účasti notáře a předsedy věřitelského výboru nejpozději tři dny poté. Nejpozději 26. září 2011 vyhlásí vítěze tendru. Jediným rozhodujícím kritériem je kupní cena, Sazku získá ten, kdo dá nejvíce.

Zdržování prodeje má bránit hrozba vysoké pokuty

Vítěz tendru musí získat souhlas Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, popřípadě kompetentních evropských orgánů. Souhlasné stanovisko úřadu musí doložit do pěti měsíců ode dne, kdy bude zveřejněn výsledek výběrového řízení. Pokud vítěz souhlas antimonopolního úřadu nezíská, bude muset zaplatit smluvní pokutu 1,5 miliardy korun. Celé výběrové řízení se pak bude muset opakovat.

Dosud se o Sazku přetahovaly dva tábory silných investorů. Na jedné straně PPF a KKCG, které ovládly věřitelský výbor, protože jim Sazka dluží nejvíc, na druhé straně právě zejména Penta, majitel konkurenční loterijní firmy Fortuna. Penta už dříve nabídla 2,5 miliardy korun za loterijní část Sazky, Fortuna pak 3,5 miliardy korun za Sazku jako celek.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah