Obří podvod v mexické divizi Citigroup stál banku téměř pět miliard korun | e15.cz

Obří podvod v mexické divizi Citigroup stál banku téměř pět miliard korun

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americká banka Citigroup odhalila úvěrový podvod ve své mexické divizi, který sníží její loňský zisk o 235 milionů dolarů (4,7 miliardy korun). Banka uvedla, že podvod se týká půjček mexické firmě Oceanografía, která je vyšetřována kvůli korupci. Mexické úřady krátce poté oznámily, že se rozhodly aktiva této společnosti zkonfiskovat.

Oceanografía poskytovala služby mexické státní ropné společnosti Pemex, úřady jí však tento měsíc zakázaly přijímat státní zakázky. Citigroup poté začala prošetřovat své obchodní vztahy s Oceanografií, což vedlo k odhalení podvodu. Ten podle agentury Reuters údajně spočíval ve falšování záruk za poskytnuté půjčky.

Citigroup nevylučuje, že do podvodu byli zapojeni rovněž zaměstnanci její mexické divize. „Mohu vám zaručit, že pachatelé tohoto opovrženíhodného zločinu budou pohnáni k zodpovědnosti. Stejně tak zaměstnanci, kteří ho umožnili,“ uvedl generální ředitel Citigroup Mike Corbat. Finanční skupina Citigroup je podle výše aktiv třetí největší bankou ve Spojených státech.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery