Pojišťovna Vienna Insurance Group zvýšila v pololetí zisk o více než pět procent | E15.cz

Pojišťovna Vienna Insurance Group zvýšila v pololetí zisk o více než pět procent

Pojišťovna Vienna Insurance Group zvýšila v pololetí zisk o více než pět procent
Vienna Insurance Group
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Rakouská pojišťovna Vienna Insurance Group v prvním pololetí zvýšila zisk před zdaněním o 5,5 procenta na 232,7 milionu eur (šest miliard korun), a to navzdory odpisům v Rumunsku. Hlavní podíl na růstu zisku měly divize v České republice, Maďarsku a Srbsku, uvedla firma. V Česku zisk před zdaněním vzrostl o 10,8 procenta na 84,9 milionu eur (2,2 miliardy korun).

Příjmy z pojistného se zvýšily o 3,6 procenta na 5,15 miliardy eur, přičemž v Česku stouply o 7,2 procenta na 881,7 milionu eur. Poměr nákladů a nárokovaných škod proti pojistnému, což je obvyklé měřítko ziskovosti pojišťoven, se snížil o 0,6 procentního bodu na 96,3 procenta. V Česku tento ukazatel klesl o 1,9 procentního bodu na 94,6 procenta. Čím níže je ukazatel pod 100 procenty, tím větší je ziskovost pojišťovny. Překročení hranice 100 procent znamená ztrátu.

V Rumunsku kvůli současnému trendu na trhu a napjaté politické situaci se vedení rozhodlo přezkoumat plánovaná data pro budoucí vývoj. To vedlo k rozhodnutí zaúčtovat 50 milionů eur jako odpis hodnoty divize. Firma tam proto vykázala ztrátu před zdaněním, bez započtení těchto odpisů by zisk v Rumunsku o 20,7 procenta vzrostl.

VIG je předním specialistou na pojištění v Rakousku a v zemích střední a východní Evropy. Koncern tvoří zhruba 50 firem v 25 zemích, s jeho akciemi se obchoduje také na pražské burze. V Česku VIG působí prostřednictvím Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny a Pojišťovny České spořitelny. Na českém trhu má VIG podíl 32,5 procenta, je tak jedničkou na místním trhu.

Pojišťovně Allianz ve druhém čtvrtletí klesl zisk, se splněním ročního plánu přesto počítá

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!