Pojišťovně Allianz ve druhém čtvrtletí klesl zisk, se splněním ročního plánu přesto počítá | E15.cz

Pojišťovně Allianz ve druhém čtvrtletí klesl zisk, se splněním ročního plánu přesto počítá

Alianz
Alianz
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německé pojišťovně Allianz klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o 5,2 procenta na 1,9 miliardy eur (téměř 49 miliard Kč). Tržby se ale firmě, která působí i v České republice, zvýšily o tři procenta a pojišťovna dnes potvrdila, že pro letošek i nadále počítá s provozním ziskem mezi 10,6 a 11,6 miliardy eur.

Na nižším zisku se podepsala mimořádná položka v podobě odprodeje podnikání s životním pojištěním na Tchaj-wanu. Pokles zisku byl nicméně nižší, než očekávali analytici. Ti jej v anketě agentury Reutets odhadovali na 1,8 miliardy eur. Tržby se v období od dubna do června vyšplhaly na 30,9 miliardy eur.

Podle agentury Reuters se očekává, že se sektor pojišťovnictví letos odrazí od loňských ztrát způsobených velkými hurikány, požáry a zemětřeseními v Severní Americe. Ukázalo se, že rok 2017 byl vůbec nejnákladnějším v dějinách odvětví.

Na tuzemský trh vstoupila Allianz v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Její podíl na trhu činí zhruba deset procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah