Pojišťovně Allianz ve druhém čtvrtletí klesl zisk, se splněním ročního plánu přesto počítá | E15.cz

Pojišťovně Allianz ve druhém čtvrtletí klesl zisk, se splněním ročního plánu přesto počítá

Pojišťovně Allianz ve druhém čtvrtletí klesl zisk, se splněním ročního plánu přesto počítá
Alianz
• 

ČTK

Německé pojišťovně Allianz klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o 5,2 procenta na 1,9 miliardy eur (téměř 49 miliard Kč). Tržby se ale firmě, která působí i v České republice, zvýšily o tři procenta a pojišťovna dnes potvrdila, že pro letošek i nadále počítá s provozním ziskem mezi 10,6 a 11,6 miliardy eur.

Na nižším zisku se podepsala mimořádná položka v podobě odprodeje podnikání s životním pojištěním na Tchaj-wanu. Pokles zisku byl nicméně nižší, než očekávali analytici. Ti jej v anketě agentury Reutets odhadovali na 1,8 miliardy eur. Tržby se v období od dubna do června vyšplhaly na 30,9 miliardy eur.

Skupina Partners uvede na trh novou pojišťovnu Simplea

Podle agentury Reuters se očekává, že se sektor pojišťovnictví letos odrazí od loňských ztrát způsobených velkými hurikány, požáry a zemětřeseními v Severní Americe. Ukázalo se, že rok 2017 byl vůbec nejnákladnějším v dějinách odvětví.

Na tuzemský trh vstoupila Allianz v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. Její podíl na trhu činí zhruba deset procent.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud