Pojišťovně Uniqa se loni dařilo, zisk stoupl o 23 procent. Polepší si i akcionáři | E15.cz

Pojišťovně Uniqa se loni dařilo, zisk stoupl o 23 procent. Polepší si i akcionáři

Pojišťovně Uniqa se loni dařilo, zisk stoupl o 23 procent. Polepší si i akcionáři
Uniqa pojišťovna
• 
ZDROJ: Jiri Krc, wikimedia

ČTK

Rakouské pojišťovně UNIQA vzrostl v loňském roce zisk před zdaněním o 22,9 procenta na 377,9 milionu eur (10,3 miliardy korun). Společnost, která působí i v České republice, současně s výsledkovou zprávou oznámila, že navrhne zvýšit dividendu o 20 procent na 0,42 eura za akcii.

Čistý zisk vzrostl o 1,8 procenta na 289,9 milionu eur, a mírně tak překonal odhady analytiků. Zisk před zdaněním byl v souladu s očekáváním, informovala agentura APA.

Celkové předepsané pojistné stouplo o tři procenta na 6,064 miliardy eur. Poměr nákladů a nárokovaných škod proti pojistnému, což je měřítko ziskovosti pojišťoven, se loni mírně snížil na 99,5 z 99,8 procenta v roce 2013. Čím níže je ukazatel pod 100 procenty, tím větší je ziskovost pojišťovny. Překročení hranice 100 procent znamená ztrátu.

V letošním roce čeká UNIQA další vysoký růst zisku před zdaněním. Podle jejích odhadů se má pohybovat v rozmezí 425 až 450 milionů eur. Prognóza počítá s tím, že kapitálové trhy zůstanou stabilní, ekonomický vývoj se mírně zlepší a ztráty způsobené přírodními katastrofami zůstanou v běžném rozsahu. UNIQA patří v České republice mezi osm největších pojišťoven. V roce 2013 vybrala na pojistném 5,7 miliardy korun.

Uniqa loni prokázala pojistné podvody za 55 milionů korun

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!