PPF banka zvýšila svůj čistý zisk o 300 milionů za rok | E15.cz

PPF banka zvýšila svůj čistý zisk o 300 milionů za rok

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0
PPF bance stoupl v roce 2017 čistý zisk meziročně o 300 milionů na 1,521 miliardy korun. Za růstem stojí zejména obchodování na finančních trzích, informovala PPF banka. Bankám a spořitelnám v Česku loni stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o dvě miliardy na 75,9 miliardy korun.

"Čistý zisk přesáhl 1,5 miliardy korun, což představuje rentabilitu vlastního kapitál 15,83 procenta," uvedl generální ředitel PPF banky Petr Jirásko. Za tímto výsledkem stojí velmi dobrá výkonnost všech divizí PPF banky, zejména však mimořádný úspěch při obchodování na finančních trzích, dodal.

Čistý úrokový výnos v meziročním srovnání vzrostl o 36 procent na 2,457 miliardy korun. Čisté výnosy z poplatků a provizí v roce 2017 klesly o pětinu na 129 milionů korun. Pokles se týkal transakčních poplatků od klientů. V roce 2017 PPF banka vykázala čistý zisk z finančních operací 625 milionů korun, což je nárůst o 31 procent proti roku 2016.

Objem úvěrů poskytnutých klientům přesáhl 33 miliard korun a jeho meziroční nárůst o 12 procent je ve srovnání s celým českým bankovním trhem nadprůměrný. Všeobecné správní náklady představovaly loni 0,4 procenta celkových aktiv, což je přibližně poloviční hodnota v relativním vyjádření proti průměru českých bank.

PPF banka v roce 2017 nadále vystupovala jako tvůrce trhu pro české státní dluhopisy. V hodnocení primárních dealerů, které sestavuje ministerstvo financí, se dostala na první místo mezi všemi primárními dealery. Banka také pomohla zobchodovat nejvyšší objem nově vydaných českých státních dluhopisů.

PPF banka je součástí mezinárodní investiční skupiny PPF. Držitelem 92,96 procenta akcií banky je PPF Group N.V., dalších 6,7 procenta drží hlavní město Praha. Banka se zaměřuje zejména na poskytování finančních, investičních a poradenských služeb vybraným klientům a na privátní bankovnictví. Mezi její klienty patří především finanční instituce, střední a velké podniky s českým kapitálem a subjekty komunální sféry.


Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah