PPF Petra Kellnera dokončila nákup plzeňské Škoda Transportation | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

PPF dokončila nákup plzeňské Škody Transportation

ČTK, hf

Skupina PPF dokončila nákup sta procent akcií strojírenské skupiny Škoda Transportation včetně dalších aktiv souvisejících s její činností. V souvislosti s uzavřením transakce udělala několik personálních změn ve vedení společnosti. Petr Brzezina přebírá funkci generálního ředitele a předsedy představenstva společnosti, informovala PPF.

V rámci transakce došlo i k finančnímu vypořádání, jak na dotaz E15.cz potvrdil bývalý největší akcionář a předseda představenstva Škody Transportation Tomáš Krsek. "Kromě zádržného," dodal Krsek. 

V představenstvu společnosti zůstávají dosavadní členové vrcholového vedení Škody Transportation Tomáš Ignačák a Zdeněk Sváta a ředitel společnosti Škoda Electric Jaromír Šilhánek. Představenstvo jako pátý člen doplní finanční ředitel Jan Menclík. 

Velký český e-shop Notino ukončil byznys v USA

Nový generální ředitel a předseda představensta škodovky Petr Brzezina pracoval na několika manažerských pozicích v mezinárodní technologické společnosti ABB v ČR, ve Švédsku a Belgii.

Poté strávil čtrnáct let v mezinárodním koncernu Alstom v Německu a Česku, kde na pozici generálního ředitele měl na starost západní a později východní Evropu. V letech 2008 až 2015 byl prezidentem Alstomu pro ČR a Slovensko se zaměřením na transport a energetická zařízení. Pracoval také v General Electric a od roku 2016 působil jako předseda představenstva a generální ředitel stavební společnosti OHL ŽS, která pod jeho vedením prošla reorganizací.

Nejbohatší Češi a Slováci: projděte si unikátní žebříček E15

Podle ředitele pro strategické projekty skupiny PPF Ladislava Chvátala, který je zároveň novým předsedou dozorčí rady společnosti, je Škoda Transporation silná značka s dlouhou tradicí, která má jméno po celém světě.

"Zároveň zde máme obrovskou přidanou hodnotu v lidech, v jejich technických znalostech a zkušenostech. Věříme, že Škoda má při správně zvolené strategii, efektivním řízení a při využití našich mezinárodních zkušeností dobrou budoucnost," uvedl.

Mezi zájemci o převzetí Škody Transportation byl skoro rok za favorita považován největší výrobce kolejových vozidel na světě, Railway Rolling Stock Corporation (CRRC) z Číny. Poté do hry vstoupil konkurenční německý Siemens. Na začátku listopadu pak česká média také s odvoláním na nejmenované zdroje přišla s informací, že Škodu Transportation koupí Energetický a průmyslový holding (EPH) miliardáře Daniela Křetínského, nakonec se však stala kupcem Kellnerova PPF.

OBRAZEM: Miliardy spláchnuté do Rýna? Němci nakonec udělali z jaderné elektrárny lunapark

Škoda Transportation s více než 5300 zaměstnanci je největší firmou zabývající se dopravním strojírenstvím ve střední a východní Evropě. 

Vyrábí tramvaje, příměstské elektrické vlaky, lokomotivy, soupravy metra, trolejbusy nebo elektrobusy. Skupina PPF podnikatele Petra Kellnera působí v bankovnictví a finančních službách, telekomunikacích, biotechnologiích, pojišťovnictví, nemovitostech a zemědělství. Je aktivní v Evropě, Rusku, Asii i Severní Americe. 

BILANCE: Dvě dekády bydlení v Praze vyjdou s hypotékou stále o miliony levněji než nájem

 


Autor: ČTK, hf
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!