PPF výrazně navýšila čistý zisk | E15.cz

PPF výrazně navýšila čistý zisk, vydělala přes 22 miliard

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Skupině PPF stoupl v roce 2018 čistý zisk o 25 procent na 22,2 miliardy korun (865 milionů eur). Celková aktiva skupiny se loni zvýšila o 18 procent na 1,16 bilionu korun (45 miliard eur).

"Klíčová aktiva napříč sektory spotřebitelského financování, bankovnictví, telekomunikací i nemovitostí vykazují stabilní ziskovost. Hlavním zdrojem růstu zisku byl v loňském roce segment finančních služeb, tedy skupiny, který představují především společnosti Home Credit a PPF banka," komentovala výsledky finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková.

PPF podle ní nadále pokračovala v dlouhodobé strategii teritoriální i oborové diverzifikace. "Dokončení nových akvizic v telekomunikacích ještě více posílilo naše klíčové obory. Vstupem do strojírenského průmyslu skupina dále diverzifikovala své podnikání," dodala. PPF dokončila nákup 100 procent akcií Škody Transportation včetně dalších aktiv souvisejících s její činností loni v dubnu.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství, strojírenství až po biotechnologie. Působí v Evropě, Asii a USA. V ČR vedle akvizice v telekomunikacích působí PPF v bankovnictví a finančních službách, v realitách, strojírenství či biotechnologiích. Skupina PPF koncem roku 2018 zaměstnávala celosvětově 158 tisíc lidí. Její společnosti v ČR měly zhruba 14 tisíc zaměstnanců.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah