Řecké dluhopisy se můžou vrátit na trh už příští rok, tvrdí šéf záchranného mechanismu | E15.cz

Řecké dluhopisy se můžou vrátit na trh už příští rok, tvrdí šéf záchranného mechanismu

Share on Facebook Messenger

Řecko by se mohlo začít vracet na finanční trhy v příštím roce, pokud bude pokračovat s hospodářskými reformami. Řekl to dnes šéf záchranného fondu eurozóny ESM Klaus Regling.

"Asistovali jsme pěti zemím v době krize: Řecku, Irsku, Portugalsku, Španělsku a Kypru. U čtyřech z nich je to úspěšný příběh," řekl Regling na konferenci na Kypru. "Očekávám, že Řecko se může také začít vracet na trhy v příštím roce, pokud bude pokračovat v reformování. Řecko je stále nedokončeným dílem," dodal.

Představitelé Řecka již signalizovali, že Atény by mohly prodat jednu nebo dvě malé tranše dluhopisů po začlenění řeckého dluhu do programu kvantitativního uvolnění měnové politiky Evropské centrální banky. Prodej dluhopisů by byl testem chuti trhu a signálem investorům, že země zasažená krizí se dostává zpátky na nohy.

Aby však získala země nárok na začlenění do programu, musí se nejprve dokončit kontrola plnění reforem, kterou nyní provádějí její věřitelé. Nabídka dluhopisů by byla prvním vstupem země na trhy od roku 2014.

Řecko do roku 2010 obdrželo tři záchranné programy. Současný záchranný program v hodnotě 86 miliard eur (2,3 bilionu korun) vyprší v roce 2018, napsala agentura Reuters.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.