Řecko dostane dalších 2,8 miliardy eur ze záchranného programu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Řecko dostane dalších 2,8 miliardy eur ze záchranného programu

Řecko dostane dalších 2,8 miliardy eur ze záchranného programu
Řecko, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Vedení Evropského stabilizačního mechanismu (ESM) schválilo vyplacení 2,8 miliardy eur (téměř 76 miliard korun) ze záchranného programu pro Řecko. Částka představuje zbytek druhé tranše dohodnuté úvěrové pomoci, uvedl ESM.

"Dnešní rozhodnutí vyplatit Řecku 2,8 miliardy eur je známkou toho, že Řekové dělají pokrok při reformování své země. Vláda dosáhla klíčových milníků v oblasti penzijní reformy, bankovní správy, energetického sektoru a výběru daní," uvedl šéf ESM Klaus Regling.

"Pokud bude vláda pokračovat v realizaci reforem dohodnutých v rámci programu ESM, mohl by růst řecké ekonomiky v příštím roce zrychlit a vláda by mohla být schopna začít v příštím roce opět vydávat dluhopisy," dodal Regling.

Řecko vyprodává rodinné stříbro, uvolnilo cestu k privatizaci telekomunikační společnosti OTE

Silně zadlužené Řecko se loni v létě dohodlo s eurozónou na třetím záchranném programu, v jehož rámci by mělo v průběhu tří let obdržet až 86 miliard eur (zhruba 2,3 bilionu korun). Po započítání platby, kterou dnes schválil ESM, dosáhne poskytnutá finanční pomoc z tohoto programu 31,7 miliardy eur.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!