Singer si loni v čele ČNB polepšil, vydělal skoro čtyři miliony čistého | E15.cz

Singer si loni v čele ČNB polepšil, vydělal skoro čtyři miliony čistého

Miroslav Singer
Miroslav Singer
• 
ZDROJ: Martin Pinkas, Euro E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Guvernér České národní banky Miroslav Singer si v roce 2015 ve své funkci vydělal 3,72 milionu korun čistého. Je to o zhruba 89 tisíc korun víc, než měl za rok 2014. Jeho hrubý plat činil 5,144 milionu korun.

Uvádí to Roční zpráva o výsledku hospodaření ČNB za rok 2015. Ostatní členové bankovní rady si vydělali od 2,45 do 2,98 milionu čistého. Ze současných členů obdržel nejméně Kamil Janáček.

Celkové mzdové náklady včetně náhrad a ostatních osobních výdajů na zaměstnance ČNB loni představovaly celkem 930,5 milionů korun. Náklady na vzdělávání zaměstnanců mírně vzrostly na 25,6 milionu korun. Ke konci roku zaměstnávala banka 1352 zaměstnanců, o 31 lidí více než o rok dřív.

ČNB uzavřela loňské hospodaření se ztrátou 549 milionů korun. Úkolem ČNB je vedle měnové politiky a vydávání peněz rovněž regulace finančního trhu. Banka vykonává dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami, institucemi elektronických peněz a devizový dohled.

Hrubá a čistá mzda členů bankovní rady ČNB v roce 2015:Autor: ctk

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah