Skupina GE Money vykázala za pololetí čistý zisk 2,43 miliardy korun | E15.cz

Skupina GE Money vykázala za pololetí čistý zisk 2,43 miliardy korun

GE Money Bank
GE Money Bank
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina GE Money, do které patří GE Money Bank a GE Money Auto, vykázala za první pololetí konsolidovaný čistý zisk 2,43 miliardy korun. Kvůli restrukturalizaci na konci roku 2010 nemá skupina k dispozici meziročně srovnatelné výsledky. Vyplývá to z vyjádření banky.

„Skupina GE Money prošla v průběhu roku 2010 právní restrukturalizací. Společnost GE Money Multiservis přestala být ke konci roku 2010 jako samostatná společnost součástí skupiny GE Money. Některé finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2010 proto nejsou přímo srovnatelné s výsledky za stejné období roku 2011,“ uvedl již u výsledků za první čtvrtletí mluvčí banky Pavel Zúbek.

Celková aktiva skupiny činily ke konci června 146 miliard korun. Vklady klientů zůstaly ve srovnání s prvním čtvrtletím letošního roku na 113 miliardách korun a úvěry klientům vzrostly na 119 miliard korun. Kapitálová přiměřenost stoupla na 16,5 procenta.

„Příznivé výsledky jsou odrazem pomalého zlepšování makroekonomického prostředí. Pokud jde o osobní půjčky, stále u klientů vidíme jistou opatrnost, současně však vnímáme, že se zájem o ně pomalu zvyšuje. Na trhu je rovněž vysoká poptávka po hypotečních úvěrech, která naznačuje, že se nálada mezi spotřebiteli mění,“ uvedl generální ředitel GE Money Bank Sean Morrissey.

V uplynulých 12 měsících skupina GE Money otevřela v Česku 14 nových poboček a navýšila tak celkový počet poboček na 244. Počet bankomatů zvýšila na 673. Celkový počet klientů meziročně klesl na necelých 1,07 milionu a počet depozitních účtů mírně stoupl na 1,17 milionu. Loni v pololetí tuzemská GE Money Bank vykázala konsolidovaný čistý zisk ve výši 2,1 miliardy korun, což znamenalo meziroční pokles o 6,8 procenta.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.