Slovenská Tatry Mountain Resorts vydá dluhopisy za miliardy | e15.cz

Slovenská Tatry Mountain Resorts vydá dluhopisy za miliardy

Igor Rattaj
Igor Rattaj
• 
ZDROJ: Michael Tomeš/E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Provozovatel lyžařských středisek na Slovensku, v České republice a v Polsku, slovenská firma Tatry Mountain Resorts (TMR), vydá dva typy dluhopisů v celkové hodnotě do 3,8 miliardy korun. Společnost, s jejímiž akciemi se obchoduje i na pražské burze, to dnes oznámila na svém webu.

Dluhopisy zajištěné majetkem TMR budou veřejně nabízeny zájemcům v Česku i na Slovensku, prodej cenných papírů bude mít na starosti pražská J&T Banka. Dluhopisy plánuje společnost vydat v říjnu.

Splatnost jednoho typu dluhopisů v celkovém objemu do 90 milionů eur (2,3 miliardy korun) je stanovena na šest let. Jmenovitá hodnota dluhopisů, s nimiž se bude obchodovat na bratislavské burze, dosáhne 1000 eur (25 600 korun) a maximální úrok do 4,4 procenta.

Druhá emise dluhopisů bude v českých korunách, a to do objemu 1,5 miliardy Kč s jmenovitou hodnotou dluhopisu 30.000 Kč a s kuponem maximálně 4,5 procenta. Čtyřletý dluhopis bude obchodován na pražské burze cenných papírů.

Ze strany TMR nejde o první emisi dluhopisů. Před zhruba pěti lety firma vydala dluhopisy v objemu 180 milionů eur (4,6 miliardy korun). Učinila tak v souvislosti s výplatou peněz akcionářům ze snížení základního jmění společnosti.

TMR zvýšila v prvním pololetí svého finančního roku zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) meziročně o 23,3 procenta na 26,2 milionu eur (přes 670 milionů Kč). Výnosy TMR od začátku listopadu minulého roku do konce letošního dubna stouply meziročně o 29,1 procenta na 65,5 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun).

Aktuální plán získat kapitál formou zadlužení může souviset s dříve oznámeným záměrem TMR expandovat i do dalších evropských lyžařských destinací, především do Alp, napsal server Euro.cz.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah