Société Générale chystá změnu ve vedení Komerční banky, poprvé má šanci Čech | E15.cz

Société Générale chystá změnu ve vedení Komerční banky, poprvé má šanci Čech

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Francouzská Société Générale hodlá dosadit do čela dceřiné Komerční banky nového muže. Podle dvou na sobě nezávislých zdrojů deníku E15 z bankovních kruhů i z Komerční banky samotné se má kormidla jednoho z největších finančních domů v zemi chopit Jan Juchelka. 

Šlo by o prvního Čecha na pozici šéfa Komerční banky od roku 2001, kdy v ní francouzská finanční skupina získala kontrolní podíl.

Někdejší šéf Fondu národního majetku Juchelka by se do Česka přesunul ze své současné pozice šéfa vztahů s firemními klienty v Société Générale a po čtyřech letech by tak vystřídal současného šéfa banky Alberta Le Dirac’ha.

„V kuloárech banky se o něm mluví už asi měsíc,“ uvádí zdroj deníku obeznámený s děním v bance. Informaci deníku potvrdil i zdroj blízký vedení Komerční banky, který si ale nepřál být jmenován. Reakci Jana Juchelky se deníku zatím nepodařilo získat.

Kariéra Jana Juchelky začala ve službách státu, konkrétně v roce 1995 ve Fondu národního majetku, kde se podílel na privatizaci Komerční banky. V roce 2000, kdy v sociálnědemokratické vládě Miloše Zemana zastával post ministra financí Pavel Mertlík, byl Juchelka jmenován místopředsedou Výkonného výboru fondu.

V letech 2002 až 2005 pak fond řídil. Poté jej angažovala Komerční banka kde až do roku 2012 působil jako člen představenstva a náměstek generálního ředitele, pak odešel na zkušenou do Francie.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah