Komerční banka zvýšila zisk, těží z dobrých podmínek | e15.cz

Komerční banka zvýšila zisk, těží z dobrých podmínek

Komerční banka
Komerční banka
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Čistý zisk Komerční banky v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně stoupl o 11,2 procenta na 3,2 miliardy korun. Se započtením mimořádného příspěvku z prodeje a přecenění budov pražské centrály banky vzrostl zisk o 41 procent na 4,1 miliardy.  K růstu zisku podle banky pomohly příznivé ekonomické podmínky.

"Finanční trhy v prvním čtvrtletí ovlivnilo očekávání blížícího se konce měnových intervencí. To způsobilo silný příliv kapitálu ze zahraničí, který měl dopad na ceny a částečně se přelil do bankovních vkladů. Vývozci zároveň usilovali o zajištění svých budoucích příjmů proti možnému posílení české koruny. Z tohoto pohledu nebylo první čtvrtletí obvyklým," sdělil předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky Albert Le Dirac'h.

Objem úvěrů poskytnutých klientům skupiny KB narostl meziročně o 8,6 procenta na 596,1 miliardy korun. Celkové vklady klientů oproti loňsku stouply o 12,7 procenta na 758,2 miliardy. Objem aktiv klientů banky v podílových fondech, penzijním spoření a životním pojištění vzrostl o 9,4 procenta na 155 miliard.

Aktiva skupiny KB vzrostla o 12,3 procenta na 1,036 bilionu. Zvýšily se i celkové závazky, a to oproti konci roku 2016 o 13,7 procenta na 929 miliard korun.

Na konci března obsluhovala skupina KB 2,4 milionu klientů. Samotná Komerční banka měla 1,653 milionu klientů, meziročně o 0,3 procenta více. Stavební spořitelna Modrá pyramida měla 487 tisíc zákazníků, nebankovní poskytovatel úvěrů Essox 199 tisíc klientů, Penzijní společnost KB 534 tisíc klientů a firma PSA Finance 16 tisíc klientů. Banka provozovala ke konci března 392 poboček a 767 bankomatů.

Komerční banka měla k 31. březnu 46 082 akcionářů, meziročně o 1485 více. Naprostou většinu tvořily fyzické osoby z České republiky. Hlavním akcionářem banky je francouzská bankovní společnost Société Générale s podílem 60,3 procenta.

Zisk mateřské Société Générale klesl kvůli právním sporům.


Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah