Société Générale prodává polskou divizi | e15.cz

Société Générale prodává polskou divizi

Société Générale
Société Générale
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzská banka Société Générale se dohodla na prodeji své polské divize Euro Bank. Divizi koupí polská společnost Bank Millennium, která za podíl 99,8 procenta zaplatí 1,83 miliardy zlotých (11 miliard korun). Oznámila to firma Millennium. Société Générale působí také v České republice, kde vlastní většinový podíl v Komerční bance.
 

Transakce je součástí plánu francouzského podniku zbavit se méně významných součástí a zaměřit se na své klíčové podnikatelské aktivity. Société Générale již v srpnu ohlásila prodej svých divizí v Bulharsku a Albánii maďarské firmě OTP Bank, připomíná agentura Reuters.

Prodej polské divize ještě musejí schválit regulační úřady. Předpokládá se, že transakce bude završena v první polovině příštího roku. Divize Eurobank je sedmnáctou největší bankou v Polsku s aktivy v hodnotě kolem 14 miliard zlotých (84 miliard korun). Za loňský rok banka vykázala čistý zisk 103 milionů zlotých (617 milionů korun).

Société Générale uvedla, že bude v Polsku i nadále působit. Bude v zemi pokračovat například v poskytování bankovních služeb pro podniky či v provozování investičního bankovnictví.

Autor: ČTK, vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery