V Česku vznikl fond pro investice do vzácných mincí | E15.cz

V Česku vznikl fond pro investice do vzácných mincí

Zlatý svatováclavský desetidukát z roku 1937 byl v roce 2017 vydražen za více než 17 milionů korun, a stal se tak nejdražší českou mincí.
Zlatý svatováclavský desetidukát z roku 1937 byl v roce 2017 vydražen za více než 17 milionů korun, a stal se tak nejdražší českou mincí.
• 
ZDROJ: čtk

Marek Schwarzmann

Share on Facebook Messenger

Vzácné mince a medaile zvýšily svou hodnotu za posledních deset let o více než dvě stě procent.

Nízká výkonnost standardních investičních nástrojů v posledních letech povzbudila růst méně obvyklých investičních segmentů. „I proto jsme se v Česku rozhodli založit fond kvalifikovaných investorů zaměřený na mince,“ uvedl pro deník E15 spoluzakladatel Aukčního domu Macho & Chlapovič a investiční bankéř Elizej Macho.

Podle Macha jsou vzácné mince druhým nejvýkonnějším alternativním aktivem za posledních deset let, a to hned po automobilových veteránech. První český fond zaměřený na investory ochotné vložit peníze do sbírek historických mincí a medailí schválila zhruba přede dvěma týdny Česká národní banka.

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.