Zisk Citigroup klesl o čtvrtinu. I tak překonal očekávání | e15.cz

Zisk Citigroup klesl o čtvrtinu. I tak překonal očekávání

Budova Citibank v brazilském Sao Paulu.
Budova Citibank v brazilském Sao Paulu.
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americké bance Citigroup klesl v prvním čtvrtletí zisk o 27 procent na 3,5 miliardy USD (83,8 miliardy korun). Přispěl k tomu hlavně slabší výkon v divizi obchodování a investičního bankovnictví. Výsledky však překonaly očekávání analytiků.

Zisk na akcii činil 1,1 dolaru. Analytici dotazovaní agenturou Thomson Reuters očekávali zisk jen 1,03 dolaru na akcii. Příjmy klesly o 11 procent na 17,56 miliardy USD, také však překonaly odhady analytiků.

Loni Citigroup vykázala nejvyšší roční zisk za téměř desetiletí a její roční výdaje byly nejnižší za více než desetiletí. Ve středu se Citigroup stala jedinou z osmi velkých amerických bank, které americké úřady schválily plány na přežití v době krize.

Na pokles zisku v letošním roce měl vliv také nárůst rezerv na pokrytí ztrát z půjček v energetickém sektoru. Bance rovněž stouply náklady v souvislost s omezením některých aktivit.

Akcie Citigroup v posledním roce Graphical visualization of market data.

Citigroup je třetí z pětice největších amerických bank, která tento týden zveřejnila výsledky hospodaření. Pokles jejího zisku je zatím nejvyšší. Zisk JPMorgan Chase se snížil o sedm procent a zisk Bank of America o 18 procent.

Akcie Citigroup od počátku letošního roku oslabily o 13 procent. To je více než pokles indexu bankovních společností KBW, který se za stejnou dobu snížil o osm procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery