Auto Palace zvýšil obrat, nejlépe se prodával Ford | E15.cz

Auto Palace zvýšil obrat, nejlépe se prodával Ford

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Společnost Auto Palace Group loni zvýšila obrat o tři procenta na 5,95 miliardy korun. Prodej nových vozů ale klesl o 7,7 procenta na 10 392 aut. Naopak prodej ojetin se zvýšil o tři procenta na 2917 aut. 

Nejúspěšnější prodávanou značkou v rámci skupiny byl Ford s 5359 prodanými vozy, z toho 1880 prodaných aut byl model Fiesta. Nejvíce rostla značka Volvo s meziročním navýšením o 11 procent. Podíl nefiremních zákazníků se zvýšil z 25 na 30 procent. Počet servisních hodin odpracovaných ve všech pobočkách skupiny v České republice se zvýšil o tři procenta na celkem 290 655 servisních hodin.

Auto Palace podle generálního ředitele Martina Saitze hodlá v brzké době spustit vlastní projekt v oblasti sdílené mobility zaměřený na sdílení vozů v rámci firemních flotil. "Víme, že automobilový svět se bude v následujících letech výrazně měnit, a proto ctíme známé přísloví, že štěstí přeje připraveným," podotkl.

Skupina Auto Palace zahájila svou činnost v Česku v roce 1991 jako importér a prodejce značky Mazda, nyní patří mezi tři nejvýznamnější dealery na trhu. Provozuje prodejní centra v Praze, Brně a v Bratislavě, ve kterých prodává vozy Mazda, Mitsubishi, Ford, BMW, Škoda, Volvo, Opel, Mini, Peugeot a Hyundai. Společnost, která zaměstnává 600 lidí, patří do nizozemské skupiny AutoBinck. Ta má obrat 1,2 miliardy eur a působí v osmi zemích.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah