BMW prodává výrazně více elektromobilů | E15.cz

BMW prodává výrazně více elektromobilů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německý výrobce luxusních vozů BMW prodal v listopadu na celém světě 220 649 aut, meziročně o 5,2 procenta více. Dařilo se mu především v Asii, ale i ve Spojených státech. Dobře se prodával nový vůz BMW řady 5, uvedla dnes ve svém sdělení automobilka. V prodeji osobních vozů kmenové značky BMW ale stále zaostává za rivalem Mercedes-Benz.

Od ledna už od BMW zákazníci koupili 2,23 milionu vozů, oproti loňskému roku o 3,6 procenta více. Ve stejném období se o 3,7 procenta na 1,89 milionu zvýšil i prodej automobilů samotné kmenové značky BMW. Konkurenční výrobce luxusních vozů Mercedes-Benz ale od ledna do listopadu už prodal 2,1 milionu vozů, a další konkurent - dceřiná společnost koncernu Volkswagen, firma Audi - pak 1,7 milionu vozů.

Nový model BMW řady 5 je k dispozici ve stále více regionech, v listopadu se jeho prodej zvýšil o pětinu. Oblíbené zůstaly mezi zákazníky i sportovně-užitkové vozy značky. V letošním roce automobilka prodala téměř 90 tisíc elektromobilů, to je téměř o dvě třetiny více než loni. Za celý rok by to mělo být 100 tisíc elektrických aut.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah