Dovoz aut ze zahraničí roste, stále častěji do Česka míří starší neekologická auta | E15.cz

Dovoz aut ze zahraničí roste, stále častěji do Česka míří starší neekologická auta

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Dovoz ojetých aut do Česka letos do července stoupl meziročně o tři procenta na 97.268 vozů. Nejvíce se dováží auta domácí značky Škoda, dále volkswageny a fordy. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.

Podle zástupců svazu pokračuje nepříznivý trend, kdy se stále více dovážejí starší méně ekologická auta. Podíl vozů starších deseti let se meziročně zvýšil o tři procentní body na 54 procent. Ještě v roce 2015 to bylo 47 procent.

Pořadí na prvních dvou místech kopíruje domácí prodej nových aut. Dovoz ojetých vozů značky Škoda se za sedm měsíců zvýšil o 4,5 procenta na 20.387 aut, import VW stoupl o téměř šest procent na 18.296 vozů, naopak dovoz fordů z druhé ruky klesl o sedm procent na 9840 aut.

Dovoz ojetých aut prémiových značek je vyšší, než domácí prodeje nových aut. Například BMW je v dovozech použitých vozů na čtvrtém místě s 5331 kusy, na trhu nových vozů mu patří 13. příčka s prodejem nižším o tisíc aut.
Lidé si zároveň dovezli 55 ojetých Ferrari, 16 Maserati a 15 Lamborghini. Celkem 18 zájemců nově vlastní ojetý Bentley a 284 Porsche.

V prvních sedmi měsících se dařilo prodeji nových vozů. Zvýšil se o osm procent na 164.100 vozů. V samotném červenci trh vzrostl o zhruba pět procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah