Nejprodávanější značka užitkových vozů v Evropě? Ford! | E15.cz

Nejprodávanější značka užitkových vozů v Evropě? Ford!

.

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ford byl v prvním čtvrtletí roku 2015 nejprodávanější značkou užitkových automobilů na evropském trhu. Silná poptávka po modelech z inovované a rozšířené řady Transit zajistila Fordu nejvyšší tržní podíl za posledních 20 let.

Za první tři měsíce letošního roku prodal Ford na dvaceti tradičních evropských trzích celkem 70 646 užitkových vozů. To představuje meziroční navýšení o 42,4 %. Tržní podíl značky vzrostl o 2,8 procentního bodu na 13,3 %.

„I v prvním čtvrtletí pokračoval odbyt našich užitkových vozů v silném růstovém trendu. Hnacím motorem byla zejména poptávka po nové řadě Transit,“ řekl Peter Fleet, viceprezident Ford of Europe odpovědný za prodej. „Ford zcela obměnil svoji nabídku užitkových automobilů a vzestup ze sedmé příčky na trhu v roce 2012 na první místo v roce 2015 ukazuje, že dáváme zákazníkům to, co chtějí.“

V prvním čtvrtletí se prodalo více než 45 000 modelů Transit a Transit Custom, což představuje navýšení o 27 procent. Prodeje Transitu Connect byly o 69 procent lepší než ve stejném období loňského roku. Transit Courier, první malý Transit, si připsal 4400 prodaných vozů. Ford Transit letos slaví 50 let.

Modelová řada Transit prošla v uplynulých dvou letech generační obměnou a zároveň rozšířením. Všechny modely nabízejí jak vynikající provozní náklady, tak skvělé přepravní schopnosti, výbornou hospodárnost, nižší náklady na údržbu a opravy, legendární odolnost, větší přepravní kapacitu a chytré inovace v nákladovém prostoru.

Úspěšný čtvrtrok má za sebou i pick-up Ford Ranger. Se 6578 prodanými kusy se stal nejprodávanějším vozem ve své kategorii a meziročně si tak polepšil o 46 %. Počet objednávek na užitkové vozy Ford za první tři měsíce roku byl o 87 % vyšší než loni.

www.zlatadodavka.cz.

Autor: .

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah