Škoda Auto rozdá rekordní bonusy, pracovníci si přijdou na desítky tisíc navíc | E15.cz

Škoda Auto rozdá rekordní bonusy, pracovníci si přijdou na desítky tisíc navíc

ČTK

Zaměstnanci mladoboleslavské automobilky Škoda Auto dostanou letos rekordní bonus ve výši 41 tisíc hrubého. Jde tak o meziroční nárůst o 37 procent. Kromě výplaty variabilního bonusu obdrží zaměstnanci již dohodnutou jednorázovou platbu ve výši 4000 korun. Za duben tak zaměstnanci v květnu obdrží ke svému platu dalších 45 tisíc korun. Průměrná hrubá dělnická mzda je ve Škodovce asi 36 tisíc korun.

Bonus je odvozený od hospodářského výsledku firmy a růstu tarifních mezd v roce 2016. Výši bonusu vyjednali odboráři v rámci kolektivního vyjednávání v pondělí 13. března.

Celkový letošní roční bonus tak v průměru u zaměstnanců s plným nárokem na něj, včetně zohlednění jednorázové platby, dosáhne cca 90 tisíc korun, což je rekordní hodnota jak v historii společnosti, tak i zcela mimořádná částka v celostátním měřítku, píše týdeník.

Zápisník Tomáše Stingla: Škodovka a chcíplé kozy

Provozní zisk automobilky Škoda Auto se loni zvýšil o 30,9 procenta na 1,2 miliardy eur (32,4 miliardy korun). K růstu přispěla zejména optimalizace nákladů a pozitivní mix objemu prodeje a nabídky produktů. Tržby se zvýšily o 9,8 procenta na 13,7 miliardy eur (370,2 miliardy korun). Uvedla to mateřská skupina Volkswagen.

Škoda Auto provozuje tři výrobní závody v České republice. Vyrábí také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává zhruba 27 tisíc lidí, z toho přes 20 tisíc v Mladé Boleslavi.

Která auta neprošla losím testem? Čtěte o poražených i překvapivém vítězi
Barča. Připomeňte si výrobu mladoboleslavské legendy pohledem Viléma Heckela
Škoda Kodiaq interiér

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!