Toyota odhalila olympijský elektromobil. Podívejte se | E15.cz

Toyota odhalila olympijský elektromobil. Podívejte se

nos

Toyota, globální partner olympijských a paralympijských her, představila nové speciální vozidlo, které usnadní přepravu na hrách v Tokiu 2020. Stroj je určený jak pro sportovce a organizátory, tak návštěvníky. Přepraví až šest osob. K dispozici budou dvě stovky těchto elektromobilů.

Elektromobily se budou pohybovat přímo v dějišti sportovních soutěží, ale i na dalších oficiálních místech, jako je například olympijská vesnice. Část vozového parku bude zároveň sloužit na pomoc v nouzi na různých akcích v průběhu celého léta.

Mikrobus bude vyroben ve dvou variantách. Model Basic má tři řady sedadel. Při převozu osob upoutaných na vozík je možné konfiguraci změnit jejich sklopením. Z bezpečnostních důvodů je sedadlo řidiče vyvýšeno a umístěno uprostřed, aby řidič viděl na cestující a mohl řešit jejich individuální potřeby při nastupování a vystupování.

"Další vozítko nazvané Relief, tedy pomoc v nouzi, má polovinu druhé řady a celou třetí řadu vyhrazenou pro nosítka s možností zajištění. Vozítko bylo zároveň navrženo tak, aby v něm měli místo dva zdravotníci na sedadlech hned vedle nosítek," uvedla Jitka Jechová, marketingová mažerka Toyota ČR.

 

Autor: nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!