Havrlant a Komárek se spojili. Rozjíždějí silnou konzultační skupinu

Nové konzultační skupině bude velet Jan Galgonek.

Nové konzultační skupině bude velet Jan Galgonek. Zdroj: Mind2Flo

Zakladatel a CEO skupiny Rockaway Jakub Havrlant
Šestý nejbohatší Čech Karel Komárek
3
Fotogalerie

Na trh přichází skupina Mind2Flo, kterou založili byznysmeni Karel Komárek a Jakub Havrlant. Chce nabízet služby mediální agentury a konzultační společnosti. Společný podnik vznikne spojením pěti firem, jimž bude šéfovat Jan Galgonek. Mind2Flo by tak mohla konkurovat poradenským společnostem.

Nově vznikající společnost sestává ze dvou majetkově oddělených částí. Mediální divize vznikne spojením digitální agentury MediaSentics a mediální agentury MMC ze skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka. Tato část bude vystupovat pod značkou Mindsquared a je stoprocentně vlastněna šestým nejbohatším Čechem. 

Technologická divize Flo vznikne fúzí datové agentury Base Consulting, brandingové agentury Newsjacking a vývojářské firmy NetDirect. Většinu ve Flo vlastní investiční společnost Rockaway Capital Jakuba Havrlanta, menšina patří Janu Galgonkovi, který bude celou společnost řídit. 

„Strategické spojení marketingu a technologických služeb znamená významné posílení naší pozice v tomto segmentu. Cílem je vytvořit z Mind2Flo silnou skupinu, která se díky unikátnímu know-how a schopnostem z obou oblastí stane silným mezinárodním hráčem,“ uvedl Komárek. 

Společnost Mind2Flo bude poskytovat dva typy služeb – marketingové po vzoru klasických agentur a konzultační, které se soustředí zejména na e-commerce a na datovou oblast, kde chce konkurovat zavedeným poradenským společnostem, jako jsou Deloitte nebo EY. 

„Jsem přesvědčený, že i díky zařazení společnosti NetDirect do technologické divize Flo vzniká na poli konzultačních služeb unikátní spojení mediální a technologické expertizy, které na regionálním trhu chybělo,“ věří zakladatel a CEO Rockaway Capital Jakub Havrlant.

„Náš přístup je jiný v tom, že pomáháme klientům s nastavením základní strategie práce se zákazníkem napříč odděleními. Tím promítáme principy zákaznické zkušenosti do celkového byznysu našich klientů od interních procesů až do úrovně komunikace se zákazníkem,“ navazuje Jan Galgonek. 

Mind2Flo by se například od zmíněných konzultačních společností měla odlišovat znalostí marketingu, a zejména jeho digitální větve. Spojení dvou velkých byznysových skupin, tedy KKCG a Rockaway Capital, by mělo nově vzniklé společnosti pomoci se prosadit. „Díky silnému zázemí skupin KKCG a Rockaway získáváme neskutečnou palebnou sílu,“ říká Galgonek. 

Komárek a Havrlant spolu dosud nespolupracovali, obě jejich skupiny však mají podíl v brněnském startupu ThreatMark. Šéfové KKCG a Rockaway se také v minulém roce podepsali pod výzvu českých podnikatelů, která volá po druhé ekonomické transformaci Česka. 

Komárek patří mezi nejbohatší Čechy, jeho jmění deník E15 loni odhadl na 83 miliard. Zakladatel skupiny KKCG podniká zejména v petrochemickém průmyslu, hazardu, IT a v realitách. Jakub Havrlant je zakladatel a jediný akcionář společnosti Rockaway Capital. Založil server bezrealitky.cz a působil také jako CEO společnosti Allegro pro střední Evropu. Galgonek začal kariéru v poradenské společnosti EY, pak založil a posléze prodal digitální agenturu Adexpres.