Jablotron se zbavuje podílu ve vývojářské společnosti eMan | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Jablotron se zbavuje podílu ve vývojářské společnosti eMan

Jablotron se zbavuje podílu ve vývojářské společnosti eMan
Dalibor Dědek, Jablotron
• 
ZDROJ: Michael Tomeš, E15

ČTK

Výrobce elektronického zabezpečení Jablotron prodává 60procentní podíl ve společnosti eMan, která patří k předním českým dodavatelům softwaru. Svou firmu zpět odkupují původní zakladatelé eMan. Za více než dva roky spolupráce se oběma stranám nepodařilo najít dostatečně nosná témata společného rozvoje. Strategie obou společností se naopak spíše postupně více rozcházejí, uvedl pro mluvčí společnosti eMan Tomáš Vrána.

Firma eMan se specializuje na vývoj mobilních a webových aplikací a integrovaných řešení. Zaměřuje se především na klienty z automobilového průmyslu, bankovnictví a pojišťovnictví, energetiky a služeb. "Ten rozchod je velmi přátelský," řekl v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny výkonný ředitel eManu Jiří Horyna.

Za kolik čtyři původní majitelé podíl ve firmě eMan odkoupí, specifikovat nechtěl. Jde ale o desítky milionů korun. "Odvíjí se to od nějakých násobků EBITDA (provozní zisk před zdaněním), nic nestandardního," řekl Horyna deníku. Nového investora eMan hledat nebude, v areálu, který patří v Praze Jablotronu softwarová firma zůstane.

Babiš je sólista v tom je ta potíž, říká Dalibor Dědek z Jablotronu. Své síly nyní spojí s hnutím STAN

Jablotron je znám především jako výrobce požárních hlásičů a zabezpečení stále více se ale zaměřuje i na jiné obory, jako je internet věcí nebo vytápění budov.

"Do společného projektu jsme vstupovali s jasnou představou o vzájemné budoucí spolupráci. Jsem rád, že jsme v klidu zvážili dnešní situaci a že jsme se společně domluvili na řešení, které firmě eMan vrací její budoucnost do vlastních rukou," řekl spolumajitel Jablotronu Miroslav Jarolím. Jablotron chce dál posilovat vlastní vývoj softwaru.

Vítek kupuje pět obchodních center v Polsku
Zdravý životní styl s jointem v ruce. Marihuana už není droga flákačů

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!