Křetínský se chystá prodat podíl v německé bance Aareal

Křetínský koupil 27 procent akcií West Hamu. Cena? Až 5,5 miliardy korun.

Křetínský koupil 27 procent akcií West Hamu. Cena? Až 5,5 miliardy korun. Zdroj: P. Mazáč (Sport), Profimedia.cz

Daniel Křetínský
2
Fotogalerie

Miliardář Daniel Křetínský se chystá přijmout nabídku od tří zahraničních investorů na prodej německé banky Aareal, v níž má podíl, uvedla agentura Reuters. Fond Vesa Equity Investment, který Křetínský vlastní spolu s dalším podnikatelem Patrikem Tkáčem, je jedním ze tří největších akcionářů banky.

Zájem o odkup banky má skupina Atlantic BidCo, do které patří americká společnost Advent International, kanadský penzijní fond CPPIB a firma Centerbridge Partners. Skupina v pondělí uvedla, že její nabídku přijalo 26,99 procenta akcionářů, včetně opce na odkup 6,85 procenta akcií.

Společnost Atlantic BidCo minulý týden zvýšila nabídku na odkup na 31 eur za akcii, což ohodnocuje celou banku na 1,86 miliardy eur (45,4 miliardy korun). Dva velcí investoři Adam Epstein a Petrus Advisers ale nabídku odmítli, protože je podle nich příliš nízká. Epstein vlastní v bance pětiprocentní podíl a Petrus Advisers téměř 16procentní.

Video placeholde
Medailonky českých miliardářů: Daniel Křetínský • Videohub a E15

Atlantic BidCo také minulý týden snížila limit pro přijetí nabídky na 60 z předchozích 70 procent a prodloužil také lhůtu pro přijetí nabídky do 2. února.

Vedení Aareal Bank a dozorčí rada transakci podpořily, a to i přes odpor investorů.

PZN redakce: Daniel Křetínský je spolumajitelem vydavatelství Czech News Center, které provozuje také ekonomický web E15.cz.