Alibaba expanduje. Investuje miliardu do maloobchodů Lazada | E15.cz

Alibaba expanduje. Investuje miliardu do maloobchodů Lazada

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Čínský internetový prodejce Alibaba Group Holding investuje další miliardu amerických dolarů (23,3 miliardy korun) do jihoasijské maloobchodní firmy Lazada Group a zvyšuje tak svůj podíl téměř o třetinu na 83 procent. Stejně jako jeho rival JD.com Inc tak expanduje v regionu s 600 miliony obyvatel, kteří zatím uskutečňují jen zlomek nákupů přes internet.

Alibaba koupil vloni kontrolní podíl ve firmě Lazada za miliardu dolarů s opcí na další nákup, kterou nyní zrealizoval. Dnes oznámil, že od jistých akcionářů Lazady koupí akcie o předpokládané hodnotě 3,15 miliardy dolarů. Prodejce sice firma nejmenovala, ale německá firma Rocket Internet a švédská Kinnevik mezitím potvrdily, že se svých podílů v asijském prodejci zbavují.

Lazada se sídlem v Singapuru byla založena v roce 2012 a působí také v Malajsii, Indonésii, Thajsku, Vietnamu a na Filipínách. V uplynulém fiskálním roce - do konce března 2017 - měla zhruba 23 milionů aktivních zákazníků. V loňském roce koupila e-shop s potravinami RedMart a navázala spolupráci s firmami, jako je Netflix a Uber.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah