Apple prodal za tři dny více než čtyři miliony iPhonů 4S | E15.cz

Apple prodal za tři dny více než čtyři miliony iPhonů 4S

iPhone 4S
iPhone 4S
• 
ZDROJ: Apple

ČTK

Firma Apple prodala za tři dny rekordní více než čtyři miliony kusů nového přístroje iPhone 4S. Analytici čekali prodej dvou až čtyř milionů přístrojů. Model se začal prodávat 14. října v Japonsku, Austrálii, Francii, Británii, Německu, Kanadě a Spojených státech. Nebývalý zájem může souviset s nedávným úmrtím zakladatele Applu Steva Jobse. V Česku by se iPhone 4S měl začít prodávat 28. října.

Při uvedení předchozího modelu iPhone 4 prodal Apple loni na konci června 1,7 milionu telefonů. Firma to tehdy označila za nejúspěšnější uvedení produktu na trh ve své historii.

Nyní Apple získal přes internet za prvních 24 hodin od zahájení prodeje více než milion objednávek na iPhone 4S. Na iPhone 4 firma přijala za stejnou dobu po zahájení prodeje 600 tisíc objednávek. Tento model se však začal prodávat v méně zemích.

Někteří analytici čekají, že Apple v posledním čtvrtletí prodá až 30 milionů kusů nového telefonu. Od 28. října se má nový iPhone prodávat v dalších 22 zemích včetně Česka a do konce roku ve více než 70 státech. V Česku by se cena nejlevnější verze měla pohybovat okolo 17 tisíc korun.

Zatímco české pobočky Vodafone a T-Mobile plánují nabídku telefonu na 28. října, Telefónica kvůli jeho uvedení s otevřením obchodů ve státní svátek nepočítá. „Termín, kdy nabídneme iPhone 4S, prozatím nemáme stanovený. Stále probíhají jednání se společností Apple o podmínkách uvedení nového modelu do nabídky. Zahájení prodeje k 28. říjnu není v tuto chvíli plánováno,“ řekl mluvčí O2 Hany Farghali.

Operátoři doufají, že se jim od výrobce podaří získat dostatek přístrojů, aby uspokojili předvánoční poptávku. Loni se iPhony těsně před Vánoci nedaly sehnat.

Nový model byl představen den před úmrtím zakladatele společnosti Steva Jobse. Původně byl pro trhy velkým zklamáním, protože ty čekaly zcela novou řadu přístrojů iPhone 5. Nový telefon je vzhledově stejný jako iPhone 4, má ale lepší procesor, grafiku, ale třeba i fotoaparát. Recenzenti označují za jeho největší lákadlo pokročilé hlasové ovládání, které je zatím dostupné v několika jazycích. Uživatel může s telefonem hovořit téměř tak, jako kdyby mluvil s živým asistentem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.