Baumax v Česku prohloubil ztrátu více než půl miliardy | E15.cz

Baumax v Česku prohloubil ztrátu více než půl miliardy

Baumax
Baumax
• 
ZDROJ: CC BY-SA 3.0: Jozef Kotulic, Wikimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hobbymarkety Baumax loni v Česku prohloubily ztrátu na 562 milionů korun. V roce 2013 firma prodělala 471 milionů korun. Baumax je ve ztrátě už pět let za sebou. Tržby společnosti klesly meziročně o šest procent na 3,65 miliardy korun.

„V průběhu uplynulého roku bylo jen minimálně pokračováno v realizaci rozhodnutí vedení společnosti z předchozích let, podle něhož bude firma bauMax rozšiřovat své podnikatelské aktivity do všech větších měst v ČR,“ uvádí firma.

Finanční situace společnosti se loni kvůli ztrátě zhoršila, firma ale platí své závazky včas. Pro rok 2015 platí stejný předpoklad, uvádí výroční zpráva.

Sázka na e-shop

Baumax již zahájil opatření, která mají vést ke zlepšení hospodaření. Na konci loňského roku také spustil v omezeném zkušebním rozsahu e-shop. V roce 2016 očekává návrat do ziskového hospodaření.

Baumax na tuzemském trhu provozuje 24 hobbymarketů. Počet zaměstnanců byl loni 1220. Hobbymarkety Baumax patří do rakouské podnikatelské skupiny Baumax AG.

Na tuzemském trhu působí sedm hobbymarketových řetězců OBI, Baumax, Bauhaus, Globus Baumarkt, Hornbach Baumarkt, Uni Hobby a Mountfield.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.