Bohemia Sekt zvedl zisk o pětinu, utržil však méně | E15.cz

Bohemia Sekt zvedl zisk o pětinu, utržil však méně

Bohemia Sekt zvedl zisk o pětinu, utržil však méně
ilustrační foto
• 
ZDROJ: čtk

Dušan Kütner

Největší český výrobce vína, skupina Bohemia Sekt, zvýšil loni čistý konsolidovaný zisk meziročně o zhruba pětinu na 179,9 milionu korun. Tržby společnosti naopak klesly o 11 procent na 1,07 miliardy korun.

Podle slov finančního ředitele Bohemia Sektu Ondřeje Beránka ovlivnily loňské výsledky zejména dvě věci. „Za prvé to byl pozitivní vývoj struktury prodeje, a tím i tržeb, tedy pokračující postupný přesun od levnějších kategorií směrem k dražším a kvalitnějším produktům,“ řekl deníku E15. Druhým důvodem pak byla změna stavu rezerv a opravných položek v provozní oblasti.

Samotná akciová společnost Bohemia prodala loni 22,6 milionu lahví sektů, vín a lihovin. Meziročně to bylo o 2,9 milionu méně, což znamená pokles o 11,4 procenta, tedy obdobný jako u tržeb.

Na českém trhu společnost prodala loni 10,5 milionu lahví sektů a šumivých nápojů, čímž si udržela 70ti procentní podíl na tuzemském trhu.

Mateřská společnost Bohemia Sekt patřící pod německou skupinu Henkell nyní chystá i změnu právní formy. Z akciové společnosti by se k 1. lednu příštího roku měla stát společností s ručením omezeným. Hlavními důvody této přeměny jsou podle Beránka mimo jiné zjednodušení struktury a systému řízení a rozhodování, snížení administrativních nákladů na řízení společnosti a zprůhlednění vlastnické struktury. „Při změně právní formy nedochází ke změně základního kapitálu společnosti,“ dodal.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud