Čedoku loni trojnásobně klesl zisk, výsledky ovlivnila recese | E15.cz

Čedoku loni trojnásobně klesl zisk, výsledky ovlivnila recese

Čedoku loni trojnásobně klesl zisk, výsledky ovlivnila recese
Seznam a Čedok spouští internetový prodej letenek.
• 

ČTK

Hospodářské výsledky Čedoku za loňský rok negativně ovlivnila hospodářská recese. Tržby společnosti se meziročně snížily o dvě procenta na 3,2 miliardy korun a zisk před zdaněním v porovnání s rokem 2009 klesl trojnásobně na 14 milionů korun.

Během pokračující globální hospodářské krize nastal znatelný pokles poptávky po službách cestovních kanceláří, uvedl ředitel marketingu společnosti Tomáš Brejcha. Cestovní kancelář v loňském roce navíc významně investovala například do informačních technologií spojených s internetovým prodejem zájezdů a obnovou autokarové flotily, doplnil Brejcha.

Globální recese a s ní spojená krize v cestovním ruchu zasáhla i ostatní české cestovní kanceláře. Jeden z největších konkurentů Čedoku, cestovní kancelář Fischer, v loňském roce zaznamenala snížení zisku o polovinu na 43 milionů korun. Společnosti rovněž poklesly tržby z 2,58 miliardy na 2,13 miliardy korun.

Čedok je nejstarší tuzemskou cestovní kanceláří. Na českém trhu působí od roku 1920 a v současné době je ve vlastnictví americké společnosti ODIEN Group. Čedok má v tuzemsku přes 430 zaměstnanců a nabízí zájezdy do více než 50 zemí světa. Cestovní kancelář hospodaří jedenáctým rokem v řadě se ziskem.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!