Český e-shop s parfémy Notino vstupuje na trhy do Itálie a Francie | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Český e-shop s parfémy Notino vstupuje na trhy do Itálie a Francie

ČTK

Internetový obchod Notino.cz (dříve Parfums.cz) vstupuje na další evropské trhy, tentokrát do center parfumérie a módy - Itálie a Francie. Notino už letos na jaře posílilo pozici v Německu a v polovině září expandovalo do Belgie, Nizozemska a Chorvatska. Celkem tak e-shop působí v 19 zemích.

Itálie a Francie nabízejí podle firmy velký potenciál k růstu i zvyšování renomé značky v Evropě. Obrat na trhu s kosmetikou v Itálii je v přepočtu kolem 250 miliard korun, což z něj dělá čtvrtý největší kosmetický trh v Evropě. Ve Francii dosahuje zhruba 330 miliard korun a po Německu je druhým největším evropským trhem.

"Oba trhy nás nyní skutečně prověří. Věříme, že expanzi úspěšně zvládneme a budeme v příštích letech pokračovat na dalších zajímavých trzích a kontinentech," uvedl marketingový ředitel Notina Radek Ondrášík.

Notino letos koupilo 75procentní podíl v německém prodejci kosmetiky Mussler Beauty. Rodinná firma sídlící ve Stuttgartu má roční obrat kolem 320 milionů korun. Akvizice urychlila expanzi společnosti na německý trh.

Antimonopolní úřad schválil spojení Datartu s majitelem Euronicsu a Kasa.cz

Internetový obchod letos očekává nárůst tržeb na zhruba sedm miliard korun. Loni společnost zvýšila tržby o 31 procent na 5,9 miliardy korun. Notino patří mezi největší tuzemské e-shopy. Podíl Česka na celkovém obratu firmy dosahuje zhruba 20 procent.

E-shop funguje v ČR od roku 2004, do loňska pod názvem Parfums.cz. V Česku zaměstnává 1000 lidí. Zakladatelem e-shopu je Michal Zámec, podle údajů v obchodním rejstříku firmu vlastní Notino Limited se sídlem na Kypru.

Nakupující přetížili systém nového e-shopu diskontu Lidl. Ten za první týden navštívilo sedm set tisíc lidí

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!