Český fotbal bude mít ePojisteni.cz ligu. Web se stal partnerem soutěže | e15.cz

Český fotbal bude mít ePojisteni.cz ligu. Web se stal partnerem soutěže

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Eduard Erben, E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fotbalová liga v pátek začne pod novým názvem ePojisteni.cz liga. Titulárním partnerem se stal internetový vyhledávač pojištění, který nahradil po dvou letech v názvu loterijní společnost Synot. Nepotvrdilo se tak, že by nejvyšší česká soutěž poprvé po 19 letech začala bez sponzora v názvu.

Smlouva je uzavřena na dva roky. „Detailní informace kolem financí nezveřejňujeme. Je to však v intencích dřívějších kontraktů,“ řekl na tiskové konferenci předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda. Společnost Synot údajně dávala ročně do ligy 60 milionů korun.

ePojisteni.cz je třetí firmou, jejíž jméno liga nese. Od roku 1997 do roku 2014 byl titulárním partnerem pivovar Gambrinus, poslední dvě sezony pak společnost Synot, která se rozhodla spolupráci předčasně ukončit kvůli vyššímu zdanění hazardu.

Ve hře byl údajně čínský partner, tvrdil Pelta

Ještě na začátku června předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta řekl, že to vypadá, že sponzorem ligy bude čínská firma.

„Jednání s čínským partnerem pokračují, ale tady byla konkrétní a lukrativní nabídka. My jsme cítili, že ePojisteni.cz je ta správná a transparentní firma, kterou nebude nikdo zpochybňovat,“ řekl Pelta.

„Je to ryze česká společnost. Největší prodejce povinného ručení. Takže je to silná firma, která navíc ještě roste. Jak říká můj syn, když to má na začátku e, tak je to internet a to je dobré. Věřím, že jsme získali firmu, která pomůže zvýšit důvěryhodnost ligy. Cítím, že mají chuť se na rozvoji českého fotbalu podílet,“ dodal Pelta.

Společnost ePojisteni.cz patří do holdingu NetBrokers stejně jako servery Uspory.cz, Tarifomat.cz, Cenyenergie.cz, eSpoluprace.cz či Slevin.cz. Jde o největšího poskytovatele online pojištění. „V roce 2008 jsme založili společnost s cílem férově porovnávat pojistné nabídky. Naše služby využilo přes tři miliony uživatelů. V dnešní době spoříme 500 tisícům klientů, se kterými jsme uzavřeli smlouvy ve výši dvou miliard korun. V rámci holdingu zaměstnáváme 400 lidí a na českém internetu jsme jeden z největších ryze českých subjektů,“ řekl ředitel společnosti Dušan Šenkypl.

ePojisteni.cz: Chceme být vidět

Ke vstupu do fotbalu ho přesvědčilo osamostatnění profesionálních soutěží od FAČR. „První aktivita byla z naší strany. Rosteme, jsme stále více vidět, ale řešili jsme, jak to ještě více posunout. Základna fotbalu je pro nás velmi zajímavá a samostatnost ligy byla pro nás impulzem. Přišlo nám, že je to správný čas na to nabídnout pomoc jako subjekt, který si zakládá na transparentnosti a který nemá vazby na velké firmy,“ vysvětlil.

ePojisteni.cz se však chce soustředit i na podporu mládežnického fotbalu a je připraveno nabízet své služby i samotným fotbalistům, aby nepřepláceli pojistky.

Společnost ePojisteni.cz je internetovým prodejcem a srovnávačem
- Společnost ePojisteni.cz se specializuje na porovnání a prodej pojištění online. Podle svých internetových stránek je firma největším a nejvýznamnějším poskytovatelem pojištění v Česku.
- Portály s nabídkou produktů ePojisteni.cz navštíví každý měsíc přes 350 tisíc návštěvníků. S pojišťovnami má firma smluvní vztah, licenci od České národní banky získala v roce 2008.
- ePojisteni.cz, s.r.o. je členem skupiny NetBrokers Holding, jejímž hlavním vlastníkem je podnikatel Jan Barta (31). Podle obchodního rejstříku jsou dalšími majiteli firmy podnikatelé David Holý, Dušan Šenkypl a Spread Capital SE.
- V loňském roce NetBrokers Holding vstoupil do slovenské firmy Superpoistenie, která provozuje online srovnávač pojištění Superpoistenie.sk. NetBrokers Holding na Slovensku provozuje rovněž i srovnávač mobilních tarifů Tarifomat.sk.
- NetBrokers Holding dále vlastní srovnávací portál Uspory.cz či slevové portály Slevin.cz, SlevyDnes.cz a Zapakatel.cz. Webové portály skupiny využívají přes tři miliony uživatelů v ČR a na Slovensku.
- Barta pochází z podnikatelské rodiny, jejím rodinným stříbrem byl cement, nerosty a minerály. Sám podle Mladé fronty Dnes začínal v 15 letech tím, že lákal zákazníky na zvonění do mobilu. Ve dvaceti byl jedním z největších doménových spekulantů na světě.
- Firma ePojisteni.cz má klientská centra v Praze a v Brně.
- V roce 2011 se ePojisteni.cz dostalo mezi deset finalistů v kategorii soutěže Křišťálová lupa, která oceňuje nejoblíbenější a nejzajímavější projekty a služby českého internetu.
- Svůj zájem firma ePojisteni.cz nedávno zacílila i na kulturu, když se stala partnerem nového filmu Filipa Renče Lída Baarová.
Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah