Cestovky Neckermann a Siam Travel spojily síly | E15.cz

Cestovky Neckermann a Siam Travel spojily síly

Cestovky Neckermann a Siam Travel spojily síly
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Dan4th, Flickr, Creative Commons

sin

Na trhu cestovního ruchu vzniklo zajímavé obchodní uskupení. Dvě středně velké cestovní kanceláře Neckermann a Siam Travel se dohodly na spolupráci a navzájem si doplní své nabídky zájezdů.

Každá z nich tak do svého portfolia získá rekreace, které dosud v katalozích nemá. Neckermann od Siamu převezme především exotické zájezdy do vzdálených zemí, což se mu bude hodit hlavně v zimě, kdy je hlavní sezona exotiky. Cestovka ze skupiny světové dvojky Thomas Cook sice exotiku nabízela i doposud, ovšem pouze s odlety z Německa.

„Jako velké pozitivum pro klienty spatřujeme česky hovořícího průvodce ve většině destinací, do nichž cestovní kanceláře Siam Travel vypravuje své zájezdy,“ uvedl ředitel distribuce Neckermann CK Jiří Pikrt. Podle něj obě cestovní kanceláře na trhu posílí. Siam Travel, která se soustředila hlavně na drahé dovolené na míru, zase zařadí do nabídky Neckermannovy masovější zájezdy k moři a na hory.

Neckermann CK sice patří do obří světové skupiny Thomas Cook, na českém trhu ale zvolil cestu pozvolného růstu. Jeho roční tržby přesahují 600 milionů korun, obrat Siamu pak je kolem 200 milionů. Pro srovnání, lídři trhu Exim Tours a Čedok vykazují roční tržby přes tři miliardy.

Autor: sin
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!