Čtveřice personálních agentur zfúzovala do jedné, vznik Manuvie posvětil ÚOHS | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Čtveřice personálních agentur zfúzovala do jedné, vznik Manuvie posvětil ÚOHS

Čtveřice personálních agentur zfúzovala do jedné, vznik Manuvie posvětil ÚOHS
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Michael Tomeš, E15

ČTK

Společnost Manuvia, která poskytuje personální služby pro výrobní firmy v ČR a na Slovensku, vznikla spojením aktivit čtyř pracovních a personálních agentur Express People, Wincott People, McRoy a Xawax. Skupina má více než 12 tisíc zaměstnanců. Téměř dva roky trvající proces dvou akvizic a jedné fúze i souvisejících integračních procesů oficiálně povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. 

Manuvia se opírá o domácí i zahraniční nábor, včetně zemí mimo EU. Disponuje vlastními ubytovacími a dopravními kapacitami. Skupina má 6000 lůžek ve vlastních ubytovnách u velkých průmyslových areálů. Nyní má 20 poboček v šesti zemích regionu střední a východní Evropy, konkrétně v ČR, na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, Srbsku a na Ukrajině. Firma odhaduje roční konsolidovaný obrat na čtyři miliardy korun.

„V roce 2017 naše skupina zaměstnala 15 894 lidí na více než 250 pracovních pozicích. Více než stovka náborářů na plný úvazek uskuteční každý měsíc přes 5000 pracovních pohovorů, spolu s call centrem pak týdně přes 18 720 telefonických hovorů. O naše zaměstnance a jejich hladké začlenění do týmů na straně firem se stará 500 koordinátorů, zahraničním pracovníkům pomáhá 50 tlumočníků. Každý měsíc zajistíme více než 800 pracovních školení a naši zaměstnanci ve firmách odpracují přes dva miliony hodin,“ uvedl předseda představenstva skupiny Manuvia Dušan Letošník.

Manuvia uvedla, že hodlá dále posilovat, a to organickým růstem i dalšími akvizicemi. „Naší ambicí je, abychom do konce roku 2022 měli 20 tisíc agenturních zaměstnanců a postavili se mezi prvních pět pracovních a personálních agentur v regionu střední a východní Evropy,“ uvedl ředitel společnosti Peter Dosedla.

Činnost pracovních agentur postihují přísnější pravidla
Arca Capital posiluje své aktivity na trhu personálních agentur. Kupuje kyperskou firmu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!