Egypt má plán na přilákání turistů, chce zlepšit služby a posílit aerolinky | e15.cz

Egypt má plán na přilákání turistů, chce zlepšit služby a posílit aerolinky

Airbus A330 aerolinek Egypt Air
Airbus A330 aerolinek Egypt Air
• 
ZDROJ: Konstantin von Wedelstaedt, Wikimedia Commons

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Egyptská vláda chce pomocí nového plánu přilákat zpět miliony turistů a doufá, že nynější propad návštěvnosti je jen dočasný. Agentuře Reuters to dnes řekl nový egyptský ministr cestovního ruchu Jahjá Rašíd.

V prvním čtvrtletí klesl počet turistů v Egyptě v meziročním srovnání o 40 procent. Hlavní příčinou byl nárůst počtu islamistických útoků na turisty v čele s říjnovým výbuchem ruského letadla s turisty cestujícími z Šarm aš-Šajchu.

Ministr uvedl, že Egypt chce pomocí šestibodového plánu přitáhnout do konce příštího roku 12 milionů návštěvníků. „Ohledně budoucnosti cestovního ruchu v Egyptě jsem velmi optimistický,“ řekl.

Egypt od říjnového pádu ruského letadla na Sinaji posílil bezpečnostní opatření v letoviscích a na letištích. Nový plán na podporu cestovního ruchu podle Rašída počítá s posílením zahraničních aktivit vlajkového přepravce EgyptAir a zlepšením služeb.

Hlavní zdroj tvrdé měny

Cestovní ruch je pilířem egyptské ekonomiky a hlavním zdrojem tvrdé měny. V důsledku politických otřesů po svržení prezidenta Husního Mubaraka v roce 2011 počet zahraničních turistů v zemi klesl z téměř 15 milionů pod deset milionů ročně.

Příjmy Egypta z cestovního ruchu se před rokem 2011 pohybovaly kolem 12,5 miliardy dolarů (dnešních zhruba 300 miliard korun), v roce 2014 činily zhruba sedm miliard dolarů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery