Fortuna kontruje, losy začne prodávat i na poštách | E15.cz

Fortuna kontruje, losy začne prodávat i na poštách

Loterie Fortuna
Loterie Fortuna
• 

duk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Fortuna Loterie začne od září prodávat svoje stírací losy nejen ve svých kamenných pobočkách, ale nově i ve zhruba 3300 pobočkách České pošty. Ve stále tužším boji o každý segment loterního trhu se tak snaží udržet a případně dále zvýšit svůj podíl na trhu se stíracími losy.

„Dohoda s Českou poštou nám pomůže posílit prodej losů zejména v menších obcích. Pobočky pošty zde patří vedle trafik, čerpacích stanic a obchodů s potravinami k nejvhodnějším prodejním místům,“ uvedl generální ředitel Fortuna Loterie Jiří Hosnedl. V příštích týdnech budou losy distribuovány do poštovní sítě, samotný prodej začne v září.

Na trh se stíracími losy Fortuna Loterie vstoupila na jaře loňského roku. Od té doby uvedla 10 edicí losů a získala přibližně podíl 40 až 50 na trhu se stíracími losy. Do té doby měla hlavní podíl u stíracích losů nyní zkrachovalá Sazka a.a. Fortuna ale nejen ona od počátku sází na to, že český trh s losy má vysoký potenciál pro další růst. „Zatímco v západní Evropě tvoří losy až 20 procent trhu s loteriemi, v Česku se zatím jednalo jen o jednotky procent,“ uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

O větší podíl na trhu ale také usiluje Tipsport, který stírací losy začal vydávat letos v únoru. Ke konci června proto vydal nové čtyři emise losů o dvou milionech kusů. „Protože nás rychlost prodeje překvapila, rozhodli jsme se, že vydáme emise další,“ řekl již dříve v rozhovoru pro deník E15 generální ředitel Tipsportu Petr Knybel. Tipsport si od prodeje losů slibuje nejen vyšší podíl na tomto trhu, ale i vyšší efektivitu a tržby jeho kamenných poboček, která zápasí s odlivem svých klientů k internetovému sázení.

Až do loňského roku byla hlavním hráčem na trhu stíracích losů zkrachovalá Sazka. Její tržby z okamžitých loterií dosáhly předloni 233 milionů korun. Ve srovnání s jejími celkovými tržbami to ale byla pouhá procenta. Její nástupce, Sazka sázková kancelář, ale nelení a také ona letos vydala již dvě emise s 3,5 milionu losů a další chystá.

Zájem Čechů o stírací losy potvrdil i loňský společnosti Factum Invenio pro Unii herního průmyslu. Stírací losy si koupilo loni 65 procent oslovených lidí, zatímco číselnou loterii tehdejší Sazky si alespoň jednou vsadilo překvapivě jen 55 procent. Kurzovou sázku vyzkoušelo 26 procent lidí.

Autor: duk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah