Fortuně výrazně stoupl zisk i příjem sázek. Díky internetu | E15.cz

Fortuně výrazně stoupl zisk i příjem sázek. Díky internetu

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK, try

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group se v prvním čtvrtletí dařilo. Přijala sázky za 141,2 milionu eur, v přepočtu 3,62 miliardy korun, meziročně o 24 procent více. Zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) firmě stoupl o 34,4 procenta na 11,3 milionu eur (290 milionů korun). Růst přijatých sázek byl podpořen zejména rozmachem sázení po internetu.

Jak firma na základě předběžných neauditovaných výsledků informovala, přijaté sázky ze sportovního sázení činily 137,1 milionu eur, což bylo o 26,2 procenta meziročně více. Přijaté sázky z loterie dosáhly 4,2 milionu eur.

Na své si podle reportu firmy přišli i sázkaři. Hrubé výhry vzrostly o devět procent na 33,5 milionu eur (860 milionů korun), výhry z kurzového sázení činily 31,4 milionu eur, meziročně o 11,7 procenta více.

Zde opět zafungovalo on-line sázení. Hrubé výhry z kurzového sázení po internetu meziročně vzrostly o 33,8 procenta na 13,6 milionu eur. Hrubé výhry z kurzového sázení na pobočkách se naopak snížily o 0,8 procenta na 17,8 milionu eur.

„Vedení společnosti navrhne řádné valné hromadě, která se koná tento měsíc, výplatu dividendy ve výši 0,67 eura na akcii, složenou z dividendy z čistého zisku za rok 2012, z dividendy z nerozdělených zisků a distribuce emisního ážia,“ uvedl generální ředitel Fortuny Radim Haluza.

Vývoj akcií na pražské burze

Fortuna vývoj akcií do 1. Q 2013 Autor: penize.cz
Zdroj: www.penize.cz

Zrušení poplatku rozvířilo trh

Velkou roli sehrála i malá revoluce, která na sázkařském trhu proběhla. Zrušení manipulačního poplatku na kurzových sázkách po internetu v České republice rozvířilo český trh kurzového sázení.

Sázející v Čechách, kteří dříve využívali služeb off-shore sázkových kanceláří, neboť je odrazoval právě manipulační poplatek vybíraný domácími operátory s licencí, začali přecházet od nelegálních zahraničních sázkových kanceláří k domácím operátorům.

Výsledkem je zostření konkurenčního prostředí na českém trhu, neboť provozovatelé s licencí mají nyní jedinečnou šanci získat nové klienty a zvýšit svůj tržní podíl.

Sportovní sázení v České republice se podílelo v prvním čtvrtletí 2013 na celkových přijatých sázkách společnosti více než polovinou, stejně jako ve stejném období v loňském roce. Celkové přijaté sázky zaznamenaly v porovnání s prvním čtvrtletí 2012 dvouciferný růst, a to díky většímu objemu sázek.

Autor: ČTK, try

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.