Hokejový šampionát táhne. Lidé prosází stejně jako loni u turnaje v Česku | e15.cz

Hokejový šampionát táhne. Lidé prosází stejně jako loni u turnaje v Česku

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: CTK
Dušan Kütner

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ačkoli se letos českým hokejistům v boji o první medaili na mistrovství světa v hokeji po čtyřech letech příliš šancí nedává, tuzemské sázkové společnosti se o tržby obávat nemusí. Podle ankety deníku E15 očekávají největší firmy na českém trhu, že lidé stejně jako loni prosází stamiliony až miliardu korun - a to i přesto, že loňský šampionát byl pro domácí sázkaře výjimečný, neboť se konal v Praze a Ostravě.

„Očekáváme, že na sázky související s mistrovstvím světa v hokeji lidé vsadí u Tipsportu zhruba půl miliardy korun, tedy tolik jako na šampionát v loňském roce,“ uvedl mluvčí tuzemské jedničky Lubomír Ježek.

Částka by tak byla o 150 milionů vyšší, než kolik lidé utratili za tipování výsledků za předloňských zimních olympijských hrách v Soči, a jen o sto milionů nižší než u fotbalového mistrovství světa v Brazílii před dvěma lety.

Kurzy na vítězstvíAutor: E15

Také podle Synot Tipu se na loňském zájmu o sázení velice odrazila skutečnost, že se turnaj po jedenácti letech konal opět v Česku. „I přes atraktivní minulý ročník mistrovství ale očekáváme, že se nám náběr na letošní turnaj podaří ještě navýšit,“ míní mluvčí Synot Tipu Magda Pekařová.

U Chance lidé loni prosázeli asi sto milionů korun. „Odhadujeme, že se vyrovnáme loňským náběrům,“ podotkl hlavní bookmaker Chance Karel Brettschneider.

Méně optimismu ale sázkové kanceláře mají, co se týče případného úspěchu českého týmu, v němž je mimo jiné šestnáct nováčků. Hned šest sázkových kanceláří včetně těch největších přiřadilo Česku až pátý nejvyšší kurs na získání titulu.

Zápasy českého týmuAutor: E15

V případě výhry Česka na turnaji by tak sázející brali dvanácti- až třináctinásobek vsazené částky. Nižší kurzy znamenající větší pravděpodobnost mají Rusko a Kanada, považovaní za hlavní favority, a také Finsko a Švédsko.

Nejvíce pravděpodobné finále je podle bookmakerů právě souboj domácího Ruska, pro něž je medaile povinností, s loňským suverénním šampiónem Kanadou.

„Kanada v posledních letech vévodí světovému hokeji, a Rusové mají rovněž skvělý tým a navíc hrají doma. Tam si neúspěch nepřipouštějí. Sborná bez medaile, to by byla revoluce,“ míní vedoucí bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis.

Sledovanost šampionátůAutor: E15

Fortuna i přesto registruje velký zájem lidí sázet právě na českou reprezentaci. „Na titul ´svých´ si vsadilo 27 procent sázejících. Až na druhém místě pomyslného žebříčku jsou domácí Rusové se 24 procenty, třetí USA s 23 procenty a až čtvrtí obhájci z Kanady s třinácti,“ uvedl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Naopak největším outsiderem turnaje je Maďarsko, na jehož vítězství v turnaji všechny firmy vypsaly kurs 1500:1. „Přesto se našlo deset odvážných, kteří si na tuto variantu vsadili. Pokud by se takový zázrak proměnil ve skutečnost, vyplatila by Fortuna na této události celkem půl milionu korun,“ dodal Hanák.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery