James Cook Languages má nového majitele. Jazykovou školu převzala Schmalzova EDUA Group | E15.cz

James Cook Languages má nového majitele. Jazykovou školu převzala Schmalzova EDUA Group

James Cook Languages má nového majitele. Jazykovou školu převzala Schmalzova EDUA Group
Prostory James Cook Languages.
• 
ZDROJ: JCL

ČTK

Soukromá vzdělávací skupina EDUA Group převzala poskytovatele firemní jazykové výuky James Cook Languages (JCL). Součástí akvizice jsou také pobočky JCL na Slovensku a v Polsku. Cenu transakce nesdělily.

Značky a přidružené společnosti skupiny EDUA Group dosud zahrnovaly Caledonian School, Top Vision, Tutor, Jipka, Digiskills a BridgeWaterBlu. "Nová akvizice podporuje naši vizi vytvořit jednotný a efektivní systém celoživotního vzdělávání," uvedl generální ředitel a majitel skupiny Vladimír Schmalz, bývalý akviziční šéf skupiny ČEZ. Značku James Cook Languages plánuje zachovat a podporovat v růstu.

Oba zakladatelé a dosavadní spolumajitelé JCL, Ondřej Kuchař a Jakub Štefeček, budou na začlenění firmy do skupiny EDUA pracovat v roli konzultantů. Společnost povede její dosavadní obchodní ředitel Martin Borl, který v JCL působí od roku 2004.

James Cook Languages se od roku 1999 specializuje na firemní jazykové vzdělávání, nabízí také studium v zahraničí, překlady a tlumočení. Na polský trh firma vstoupila v loňském roce, když koupila tamní jazykovou školu ACT. Podle účetní závěrky ve Sbírce listin firma předloni zvýšila tržby zhruba o čtvrtinu na 102 milionů korun a dostala se do zisku 941 tisíc korun po ztrátě 658 tisíc korun o rok dřív.

EDUA Group poskytuje jazykovou výuku pro firmy i veřejnost, organizuje pomaturitní studium, doučování a přípravné kurzy na střední a vysoké školy, manažerská školení a také odborné kurzy, semináře a konference. Ročně se v jejích kurzech s téměř 2000 lektory vzdělává na 36 tisíc účastníků.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!