James Cook Languages má nového majitele. Jazykovou školu převzala Schmalzova EDUA Group | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

James Cook Languages má nového majitele. Jazykovou školu převzala Schmalzova EDUA Group

James Cook Languages má nového majitele. Jazykovou školu převzala Schmalzova EDUA Group
Prostory James Cook Languages.
• 
ZDROJ: JCL

ČTK

Soukromá vzdělávací skupina EDUA Group převzala poskytovatele firemní jazykové výuky James Cook Languages (JCL). Součástí akvizice jsou také pobočky JCL na Slovensku a v Polsku. Cenu transakce nesdělily.

Značky a přidružené společnosti skupiny EDUA Group dosud zahrnovaly Caledonian School, Top Vision, Tutor, Jipka, Digiskills a BridgeWaterBlu. "Nová akvizice podporuje naši vizi vytvořit jednotný a efektivní systém celoživotního vzdělávání," uvedl generální ředitel a majitel skupiny Vladimír Schmalz, bývalý akviziční šéf skupiny ČEZ. Značku James Cook Languages plánuje zachovat a podporovat v růstu.

Oba zakladatelé a dosavadní spolumajitelé JCL, Ondřej Kuchař a Jakub Štefeček, budou na začlenění firmy do skupiny EDUA pracovat v roli konzultantů. Společnost povede její dosavadní obchodní ředitel Martin Borl, který v JCL působí od roku 2004.

Lepší cesta výzkumu do praxe. Univerzita Karlova na to jako první založila dceřinou firmu

James Cook Languages se od roku 1999 specializuje na firemní jazykové vzdělávání, nabízí také studium v zahraničí, překlady a tlumočení. Na polský trh firma vstoupila v loňském roce, když koupila tamní jazykovou školu ACT. Podle účetní závěrky ve Sbírce listin firma předloni zvýšila tržby zhruba o čtvrtinu na 102 milionů korun a dostala se do zisku 941 tisíc korun po ztrátě 658 tisíc korun o rok dřív.

EDUA Group poskytuje jazykovou výuku pro firmy i veřejnost, organizuje pomaturitní studium, doučování a přípravné kurzy na střední a vysoké školy, manažerská školení a také odborné kurzy, semináře a konference. Ročně se v jejích kurzech s téměř 2000 lektory vzdělává na 36 tisíc účastníků.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!