Komárek ovládl Sazku, vyplatil Kellnera | E15.cz

Komárek ovládl Sazku, vyplatil Kellnera

Sazka
Sazka
• 
ZDROJ: Michael Tomes, E15

nos, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina KKCG miliardáře Karla Komárka se stala jediným vlastníkem sázkové kanceláře Sazka. Skupině PPF uhradila za polovinu firmy blíže neurčenou kupní cenu.

„Dnešním dnem začíná nová etapa v dlouhé historii Sazky. Sazka pro nás představuje velmi silnou platformu pro dlouhodobý rozvoj nejen v oblasti loterií, ale i pro další retailové byznysy na českém trhu,“ uvedl člen představenstva KKCG Pavel Šaroch.

S budoucím rozvojem Sazky souvisí i příchod významných personálních posil do vrcholového vedení loterijní firmy, které budou oznámeny již na počátku roku 2013, sdělila KKCG.

Sazka se loni dostala kvůli vysokým dluhům do insolvence a následně do konkurzu. Její loterijní byznys pak v listopadu 2011 za 3,8 miliardy korun získaly skupiny PPF a KKCG, které vlastnily Sazku sázkovou kancelář stejným dílem. Letos se ale firmy dohodly, že podíl PPF koupí KKCG.

Spolupráce pokračuje

„Z pohledu PPF jde o správné investiční rozhodnutí. Během jednoho roku se nám podařilo obnovit důvěru v Sazku, která dnes opět ovládá více než 90 procent loterijního trhu, a podíl PPF tak velmi dobře zhodnotit,“ uvedl k prodeji investiční ředitel a člen vrcholového vedení PPF Martin Štefunko. Obě skupiny však dál spolupracují na reorganizaci společnosti Bestsport, která je vlastníkem multifunkční O2 Areny v Praze. Právě miliardové náklady na stavbu této haly zlomily původní Sazce vaz.

Autor: nos, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah