Kosmetický gigant Avon odchází po 50 letech z Francie, zaměstnanci protestují | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Kosmetický gigant Avon odchází po 50 letech z Francie, zaměstnanci protestují

Kosmetický gigant Avon odchází po 50 letech z Francie, zaměstnanci protestují
Avon Cosmetics (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

pav, ČTK

Americká kosmetická společnost Avon Products se chystá ještě do konce tohoto měsíce ukončit svou činnost ve Francii. Napsal to dnes britský zpravodajský server BBC, mluvčí koncernu v USA ale nechtěla informace serveru komentovat. Avon je přímým prodejcem kosmetiky a ve Francii působí už téměř 50 let.

Podnik má v Paříží zhruba 120 zaměstnanců a 11 tisíc obchodních zástupců, kteří pracují jako samostatně výdělečné osoby a své klienty navštěvují převážně u nich doma. Pařížská kancelář Avonu oznámila, že může zaručit dodávky obchodním zástupcům do konce října, není ale jisté, zda jim bude zboží poskytovat i v dalších měsících, uvedla BBC.

Rozzlobení zaměstnanci ve Francii firmu obvinili, že jim několik měsíců nic neřekla a že nejedná v souladu se svými veřejně známými prohlášeními. Tedy že je společensky zodpovědnou firmou, která podporuje důvěru, respekt a integritu a také kulturu „otevřené a upřímné komunikace“.

Zaměstnankyně Avonu zodpovědná za podporu přímého prodeje Estelle Croissantová řekla, že podle odborů zastupujících zaměstnance Avonu ve Francii firma při propouštění nepostupuje správně.

„Nerespektují všechny procesy podle jejich vlastních pravidel a hodnot,“ uvedla Croissantová. „Víme, že byl v květnu letošního roku jmenován správce, ale zatím není v platnosti žádný program na pomoc pracovníkům. Cítíme se opuštěni,“ dodala.

Avon je jednou z největších kosmetických společností na světě. Ve Spojených státech firma nyní prochází reorganizací a změnami ve vedení. Před dvěma lety odmítla nabídku na převzetí od konkurenční kosmetické firmy Coty.

Autor: pav, ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!