Krátký film Praha zvýšil tržby, ale vydělal jen 81 tisíc | E15.cz

Krátký film Praha zvýšil tržby, ale vydělal jen 81 tisíc

Krátký film Praha zvýšil tržby, ale vydělal jen 81 tisíc
Krátký film Praha
• 
ZDROJ: Krátký film Praha

ČTK

Filmová a produkční společnost Krátký film Praha (KF Praha) loni zvýšila tržby na 13,1 milionu korun z 11,5 milionu o rok dřív. Zisk firmy ale klesl na 81 tisíc korun. Předloni přitom vykázala zisk 1,4 milionu korun.

Hlavní část tržeb loni společnost KF Praha získala z prodeje vysílacích práv v Česku a zahraničí. Na tyto aktivity připadlo 11 milionů korun tržeb. Ze spolupráce s kiny firma utržila milion korun.

KF Praha je produkční společnost se zhruba padesátiletou zkušeností ve filmovém průmyslu. Firma točí řadu filmových žánrů, mezi které patří například dokumenty, výukové filmy, multimediální programy, hrané filmy a reklamy.

KF Praha má rozsáhlý archiv, který obsahuje zhruba 40 tisíc titulů. Firma má sídlo v Olomouci od konce roku 2005, dříve sídlila v Praze. V Olomouci rovněž sídlí společnost Krátký film Produkční, která je stoprocentním vlastníkem KF Praha.

Pod Krátký film Praha spadá Studio Bratři v triku, Studio loutkového filmu, Studio J.A.Komenského, Studio HaD a Studio Kunc. Studia se zaměřují na loutkový film, dokumentární tvorbu, zakázkové filmy a videopořady.

Pavel Strnad: Filmové pobídky požaduje nejen holywood

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!