Křetínský a Tkáč chtějí mít vliv na složení vedení firmy Metro | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Křetínský a Tkáč chtějí mít vliv na složení vedení firmy Metro

Křetínský a Tkáč chtějí mít vliv na složení vedení firmy Metro
Daniel Křetínský
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč chtějí mít vliv na složení představenstva a dozorčí rady německé maloobchodní společnosti Metro AG. Informovala o tom agentura Reuters. Oba podnikatelé ve firmě ovládají přes opční kontrakty 20,59 hlasovacích práv.

Křetínský s Tkáčem chtějí v příštích 12 měsících koupit ve firmě další podíly. Podle sdělení podniku ale nemají zájem výrazněji měnit kapitálovou strukturu Metra, zejména pokud jde poměr vlastního jmění a dluhu a dividendovou politiku.

Metro se značkou Metro Cash & Carry má podle svého webu v 25 zemích více než 760 obchodů a zaměstnává přes 100 tisíc lidí. Obsluhuje přitom kolem 21 milionů zákazníků. Pod značkou Real provozuje firma v Německu 280 prodejen a pracuje pro ni více než 34 tisíc lidí.

Metro AG kupuje od Mitonu český rezervační portál Restu

Společnost Metro byla k loňskému červenci čtvrtou největší maloobchodní firmou v Evropě. Společnost EP Global Commerce (EPGC) Tkáče a Křetínského vstoupila do firmy poprvé letos v srpnu.

V České republice je skupina Metro zastoupena od roku 1997. Její divize Makro Cash & Carry ČR provozuje v Česku 13 velkoobchodních center.

Ceconomy jedná s EPGC o prodeji svého podílu ve společnosti Metro AG

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!