Lidé u Fortuny prosázeli půl miliardy eur, zisk společnosti ale klesl | E15.cz

Lidé u Fortuny prosázeli půl miliardy eur, zisk společnosti ale klesl

ilustrační foto
ilustrační foto
• 

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sázkové společnosti Fortuna Entertainment Group loni klesl čistý zisk o 7,5 procenta na 12,3 milionu eur (zhruba 314 milionů korun). Celková výše přijatých sázek se meziročně zvýšila o 14,3 procenta na 467,9 milionu eur a výnosy společnosti stouply o 7,1 procenta na 96,2 milionu eur.

I přes pokles zisku byl loňský rok pro fortunu úspěšný, lidé sázeli více. Vedení Společnosti proto navrhne výplatu dividendy ve výši 100 procent ze zisku roku 2012, vedle toho management uvažuje o návrhu na výplatu nerozděleného zisku minulých let. Akcie Fortuny se obchodují na pražské burze. Včera uzavíraly obchodování za cenu 91,90 za kus.

Vývoj ceny akcií společnosti Fortuna

Graf 7. 3. 2013. Autor: nosek.mn@gmail.com

Zisk Fortuny před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA) stoupl o 10,6 procenta na 22,1 milionu eur. Provozní zisk dosáhl výše 18,4 milionu eur, což bylo o 9,5 procenta více než předloni.

Společnost dosáhla výrazných výsledků zejména ve čtvrtém čtvrtletí, kdy se celková výše přijatých sázek meziročně zvýšila o 24,3 procenta na 133,8 milionu eur. Celková výše EBITDA činila 8,8 milionu eur, což představuje meziroční nárůst o 52 procenta. Ve všech zemích, kde Společnost působí, byl zaznamenán dvouciferný růst výše přijatých sázek. Fortuna Entertainment Group vznikla v roce 2009 a stala se největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. Vedle Česka působí i na slovenském, polském a maďarském trhu.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.