Likérka St. Nicolaus se v Česku vymanila ze ztráty | E15.cz

Likérka St. Nicolaus se v Česku vymanila ze ztráty

likér
likér
• 
ZDROJ: profimedia.cz

duk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší slovenský výrobce lihovin, společnost St. Nicolaus, se loni na českém trhu vymanila ze ztráty. Ta v roce 2010 činila 1,4 milionu korun, loni však firma dosáhla čistého zisku ve výši 27 tisíc korun. Vyplývá to z údajů firmy zveřejněné v její výroční zprávě. Lepšího meziročního výsledku firma dosáhla v době, kdy celý tuzemský trh s lihovinami loni klesl podle Unie výrobců a dovozců lihovin o zhruba čtyři procenta.

„Prioritním cílem pro rok 2011 bylo rozšíření obchodních aktivit zejména v komoditě lihoviny na českém trhu, což se podařilo splnit. Prodej brandových výrobků byl rozšířen na většinu nadnárodních sítí hypermarketů – Makro, Ahold, Tesco, Kaufland a Globus. Významně jsme navýšili obchodní aktivity i na tradičním trhu. Nepodařilo se realizovat plánované projekty v komoditě ocet,“ uvedl obchodní a výkonný ředitel Jiří Štesl.

„Obchodní plán na rok 2011 byl výrazně překročen v komoditě lihoviny, která je klíčovou pro tvorbu marže a celkového hospodářského výsledku,“ dodal. Lihoviny se na obratu české pobočky St. Nicolause podílí 89 procenty, ocet jen 4,2 procenta a vína 4,5 procenta. Stoupl i podíl privátních značek, které firma vyrábí pro několik obchodních řetězců a maloobchodních sítí.

Firma v tuzemský působí od roku 1996, před šesti lety ale aktivity v Česku výrazně omezila. O návrat na výsluní se snaží znovu poslední dva roky.

Podle zatím posledních dostupných údajů Českého statistického úřadu Češi v roce 2010 vypili sedm litrů čtyřicetiprocentních lihovin na osobu, což je nejméně od roku 1990.

Autor: duk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah