Linet jedná o prodeji podílu se soukromými investory, nabídky jdou do miliard | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Linet jedná o prodeji podílu se soukromými investory, nabídky jdou do miliard

Linet jedná o prodeji podílu se soukromými investory, nabídky jdou do miliard
Zbyněk Frolík, zakladatel a hlavní akcionář Linetu.
• 
ZDROJ: E15 Michael Tomeš

ČTK

Výrobce zdravotnických lůžek Linet jedná o prodeji podílu ve firmě se společnostmi soukromého kapitálu. Mezi zájemci jsou podniky Advent a CVC, uvedla dnes s odkazem na informované zdroje agentura Reuters. Zájemci o podíl svými nabídkami ohodnocují Linet až na 400 milionů eur (10,3 miliardy korun) včetně dluhu. Firma nechtěla agenturní zprávu komentovat.

Podle zdrojů Reuters pomáhá při jednání zakladateli a největšímu akcionáři společnosti Zbyňku Frolíkovi banka JP Morgan. Frolík původně usiloval o to, aby nabídka ohodnotila firmu až na téměř 700 milionů eur, dodal další zdroj.

Frolík uvedl, že prodej podílu je možný, a dodal, že investoři mají velký zájem. "Linet hledá příležitosti dalšího udržitelného růstu v příštích letech i za cenu prodeje části nebo celé firmy," vzkázal Frolík agentuře Reuters přes mluvčího.

Podle dnešního sdělení mluvčího firmy Michala Uryče pro ČTK stále platí Frolíkovo vyjádření, že hledá cesty, jak zajistit rychlejší růst Linetu a jeho větší expanzi na světovém trhu. "Nyní je sice číslo čtyři, ale odstup od největších hráčů je velký," připomněl Uryč. Informace Reuters nechtěl komentovat. "Jediné, co můžeme potvrdit, je nadprůměrný zájem ze strany velkých investorů," dodal.

Linet, Beznoska a další firmy v nejistotě. Prodej zdravotních pomůcek může zkolabovat

Tržby Linetu za uplynulý fiskální rok činily 252 milionů eur. Zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) pak dosáhl 38 milionů eur. Fiskální rok Linetu skončil v březnu.

Linet Group je největším evropským dodavatelem zdravotnických a pečovatelských lůžek, matrací bránících proleženinám, nábytku a podobně. Holding sídlí v nizozemském Dordrechtu a zaměstnává zhruba 1500 lidí. Své produkty vyrábí ve dvou závodech: v německém Wickede a u Slaného na Kladensku. Vyváží do více než sta zemí po celém světě.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!